Оцет допоможе зберегти одяг і пральну машину: корисні поради використання

Для прання і догляду за пральною машиною потрібно багато засобів: гелі і порошки для прання, ополіскувачі, засоби для зняття накипу тощо. Всі вони необхідні, але звичайний 9% оцет допоможе зберегти і одяг, і пральну машину. Досвідчені господині віддають перевагу яблучному оцту. Який варіант обрати, вирішуйте самі.

Оцет допоможе зберегти колір речей і проведе їх дезінфекцію і кондиціювання

Як зберегти яскравий колір речей за допомогою оцту

Якщо у пральну машину засипати порошок, як звичайно, а потім додати півсклянки оцту у лоток або прямо у барабан, то прання буде значно якіснішим. При цьому нові речі не втратять свій яскравий колір і не будуть линяти.

Кондиціонування і дезінфекція

Оцет може замінити дорогі засоби для кондиціонування одягу. 0,5 склянки оцту треба додати у відповідний відсік пральної машини (або у лоток для полоскання). Цей побутовий засіб зробить речі м’якими і приємними на дотик. Тому таким способом добре прати рушники, халати, пледи.

Щоб продезінфікувати речі, знадобиться додати 1,5 склянки оцту.

Оцет допоможе видалити плями на одязі і відбілити білизну

Відбілювання оцтом

Часто білі речі після тривалого зберігання, наприклад у шафі зимою, можуть набувати жовтуватого відтінку. Або ж господині регулярно стикаються з плямами від трави, кави, поту тощо на футболках і блузах. На допомогу прийде звичайний 9% оцет.

Речі, які надто забруднені, потрібно перед пранням попередньо замочити у розчині: 2 столові ложки оцту на склянку води. Залити цим розчином і залишити на півгодини-годину. Після чого прати як звичайно.

Виведення плям

Щоб вивести невеликі плями потрібно зробити суміш і нанести її на цю пляму. Робимо суміш: 1 столова ложка прального порошку і 1 столова ложка оцту. Перемішуємо і втираємо у пляму. Через 10 хвилин можна прати.

Якщо заплямовано весь одяг і плями не надто складні, можна прати як завжди з порошком, додавши 1 склянку оцту у відсік для полоскання чи у барабан пральної машини.

Оцет допоможе у боротьбі з неприємними запахами

Склянка оцту, який додали до прання, допоможе позбутися неприємних запахів – поту, абаку чи затхлості. Також, оцет нейтралізує мильний наліт, який з’являється на речах після багаторазового прання.

Оцет допоможе зберегти пральну машину: як почистити від нальоту

Звичайний побутовий засіб – 9% оцет, допоможе доглядати за пральною машиною, замінивши дорогі препарати, наприклад, як «Калгон». Щоб захистити свою пральну машину від вапняного і мильного нальоту, треба додати в лоток для прання склянка оцту. Потім включити режим «Прання», але з пустим барабаном – без речей. Таку профілактику від шкідливого нальоту достатньо проводити 1 раз на місяць.

Корисні поради для господинь у пранні різних речей

Оцет допоможе зберегти одяг і пральну машину: корисні поради використання
Корисні поради, що допоможуть тримати у чистоті всі речі

Як відбілити бюстгальтер

Способи прання чорних речей, щоб вони не втрачали колір

Поради, як прати пуховик

Як прати ковдри з різних матеріалів

Прання подушок

Як позбутися плям на кухонних рушниках

Фіранки можуть сяяти від чистоти

Як позбутися неприємного запаху взуття

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст