Обряди на урожай

У давні часи, щоб мати достатньо городини, наші предки проводили обряди на урожай. Вони вважали, що завдяки своїй сумлінній праці по догляду за рослинами і проведеним обрядам, їх сім’ї мали багато і овочів, і фруктів, і ягід, і зелені. Так це чи ні, достеменно ніхто не може сказати. Проте, і зайвим такі обряди не будуть. Звичайно, якщо докладати зусиль по вирощуванню урожаю. Три прості у виконанні обряди на отримання гарного урожаю.

Обряд на висівання насіння, щоб отримати гарний урожай

Отримання урожаю починається з висівання культур на городі. Перед тим, як висаджувати рослини у змелю проводять обряд на урожайний сезон. Насіння потрібно покласти на змелю і проговорювати:

«Як земля після землі потепліла, як першу паросль Сонце зігріло, буду саджати, урожай восени збирати. Кожне зернятко в ріст піде, не загине, не замерзне. Буду саджати, багатий урожай збирати.»

Після чого насіння висаджується у землю і присипається золою і шаром грунту.

Обряд на багатий урожай

Цей обряд проводять як на розсаду, так і на рослини, які вже висаджені. Потрібно розпалити невелике вогнище і по черзі кидати туди:

  • щіпку солі;
  • гілочку полину;
  • любий овоч минулорічного урожаю.

І в цей час намовляти:  «Сіллю рослини захищаю, полином їх оберігаю. Плід кидаю, вогонь годую, золу збираю, урожай вирощую ».

Золою, яка залишиться після обряду, потрібно обсипати рослини, щоб вони були здорові і дали багатий урожай.

Обряд на удачу у посівний сезон

Кожний урожай – це результат тяжкої праці. Наші предки додавали трошки магії для його вирощування. І щиро вірили, що це допомагає. Даний обряд слід провести перед початком посівного сезону, коли розсада пересаджується у теплиці чи у відкритий грунт. Перед висаджуванням, потрібно тричі обійти грядки, намовляючи: «Ногами топчу, трамбую, бур’янам розповзатися не даю, посадки свої захищаю. Як висаджу, так і рости підуть, Сонцем зігріті будуть, дощем политі, росою вмиті. Рости, розвивайся, міцними стеблами наливайся, рясним врожаєм віддавайся ».

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст