У 2021 році Успенський піст розпочинається 14 серпня і завершується 27 серпня і являється підготовкою до світлого дня Успіння Богородиці. Успенський піст присвячений Богородиці. За багато років склалися народні прикмети на свято Успіня Богородиці.
Успенський піст 2021: дати і традиції
Четвертий багатоденний піст – Успенський триває два тижні з 14 по 27 серпня 2021 року. Важливо пам’ятати, що цей піст присвячується Богородиці. Під час цього посту всі молитви повинні бути присвячені їй.
Спочатку Успіння було днем пам’яті Богородиці, днем скорботи. Але з часом люди зрозуміли таємний сенс цієї події і стали вшановувати цей день, як свято возз’єднання Матінки Заступниці і Ісуса Христа.
Успенський піст 2021: народні прикмети на Успіння Богородиці
Свято Успіння Богородиці налічує багато років і за цей час у народі склалося чимало прикмет. Раніше, спостерігаючи за природою і навколишнім середовищем, наші предки аналізували події і робили висновки. Тоді віруючі ще мало знало про Бога і його задуми, тому трактували свято дещо спираючись на старі обряди, які були до християнства. Успіння – це початок бабиного літа, яке триває зазвичай до 11 вересня.
В цей день було прийнято проводити безліч обрядів і ритуалів, які повинні були пробудити природну енергію. Наприклад, проводили ворожіння на воску і піску, щоб побачити майбутнє.
- Не можна встромляти в землю гострі предмети на Успіння 27 серпня, бо земля асоціюється з Заступницею.
- Ще одна прикмета про землю – не можна ходити босоніж, тому що так наноситься образа матінці-природі.
- На Успіння і після нього збирають урожай яблук, закінчують збір інших плодів і проводжають літо.
- Люди на Успіння, зазвичай, пригощали бідних, допомагали хворим і знедоленим.
- Було прийнято щедро ділитися дарами з церквою.
- У цей день господині солили огірки на зиму.
- Якщо на Успіння погода хороша, тиха і приємна, то і зима буде такою ж, а майбутній урожай виявиться багатим. В іншому випадку, слід очікувати на проблеми з урожаєм і холодної зими.
Всі ці прикмети переходять з покоління в покоління, вони відображають віру людей у сили природи, які в народному свідомості тісно пов’язані з образом Богоматері.