овий рік раніше настає в тих країнах, де сонце сідає раніше – тобто настає раніше новорічна ніч. Земна куля ділиться на часові пояси саме починаючи з точки заходу Сонця. Тому Новий Рік 2021 настане раніше в країнах, які знаходяться на сході і буде рухатись із сходу на захід земної кулі. Шлях його розпочинаєтьсчя від нульового часового поясу, який знаходиться в західній частині Тихого океану. Якщо ваші близькі чи друзі живуть в інших країнах і вам потрібна відповідь на питання, коли вже можна їх привітати за київським часом з Новим Роком, цей розклад буде вам в нагоді. Чи можна одразу подивитися, з якими країнами Україна разом зустрічає Новий Рік.
Коли і в яких країнах світу Новий Рік 2021 настає за київським часом
Яка країна першою зустрічає новий рік?
Отже, першими о 12:00 за київським часом 31 грудня 2020 новий рік 2021 настає в східній частині земної кулі для мешканців маленької острівної держави Кірібаті на сході Тихого океану. Тобто, коли ви ще тільки готуєтеся святкувати Новий Рік, нарізаєте салати чи прикрашаєте ялинку, мешканці далекої тихоокеанської країни вже зустрічають Новий Рік.
Цікаво уявити, що тільки через добу час настання нового року обернеться навколо Землі і дійде до жителів островів західної частини Тихого океану – у жителів Кірібаті на той момент буде вже 2 січня.
Протягом години з 12.00 до 13.00 за Києвом Новий Рік прийде в Нову Зеландію і на південний полюс – в Антарктиду, де його почнуть святкувати ті, хто працюють на полярних станціях.
В наступні 3 години, тобто від 12.00 до 15.00 за київським часом, Новий Рік прийде до східної частини Австралії – міст Сідней, Мельбурн і Канберра і до деяких островів на тій самій широті, що і східна частина австралійського континенту.
У великих за площею країнах, які знаходяться в різних часових поясах, Новий Рік настає з різницею до 6 годин. Тому з 15.00 до 17.00 за Києвом Новий Рік зустрічають в Австралії протягом майже 5 годин. Останніми беруть бокали з шампанським в руки жителі західних територій Австралії. І в цей же час Новий Рік приходить на східну територію Росії – ще однієї величезної за розмірами країни.
О 17.00 за Києвом Новий Рік приходить в Японію і Корею.
В 18.00 за київським часом Новий Рік 2021 прийде в Китай і в деякі частини Південно-Східної Азії, яка залишилися територією Австралії. Але для китайців европейський Новий Рік за західним календарем не таке свято, як Китайський Новий рік. Він відзначається в період між 17 січня і 19 лютого під час молодика і кожен раз вираховується окремо.
З 19.00 до 20.30 за Києвом Новий Рік прибуде в Індонезію і в решту частину Південно-Східної Азії.
В 20.30 за Києвом, коли багато українців вже сіли за новорічний стіл, святкування Нового Року починається в Індії. Але в Індії західні календарні свята не популярні і святкуються лише европейцями. Все тому, що в Індії немає аналогу свята Нового Року – замість нього є багато традиційних релігійних свят, пов’язаних з місячним календарем.
Протягом наступної години з 20.30 до 21.30 за київським часом Новий Рік докрокує до таких азійських країн як Пакистан, Узбекистан, Туркменістан, Киргизстан і прийде ще в кілька східних регіонів Росії.
З 21.30 до 22.00 за Києвом Новий Рік розпочнуть святкувати в Ірані та східній частині Азії, а також на невеличкій частині африканського континенту. Переважна більшість мусульман не відзначають Новий рік. Тому що ні за ісламським календарем, ні за християнським, в мусульманських країнах Новий Рік святом не вважається.
З 22.00 до 23.00 за київським часом Новий Рік дійде до останніх міст на заході Азії, до східної частини Африки і до таких міст Росії, як Москва і Санкт-Петербург.
В 24.00 за Києвом разом з українцями Новий Рік 2021 зустрінуть країни Східної Європи, Туреччина, Ізраїль, Фінляндія і країни східної частини Африки.
В 01.00 ночі 1 січня за київським часом, коли в Україні вже година, як зустріли Новий рік 2021, новорічне свято прийде до Західної і Центральної Європи. До таких країн, як Бельгія, Італія, Франція, Угорщина, Швеція і до деяких африканських країн.
В 2.00 ночі за Києвом, коли в українців вже у розпалі святкування Нового Року, Новий Рік дійде до нульового меридіану в Португалії, до Великобританії і остаточно залишить африканський континент.
Коли в Україні буде середина новорічної ночі, з 3.00 до 5.00, Новий Рік тільки почнуть святкувати в Бразилії, Аргентині і в східній частині Південної Америки.
О 6.00 ранку за Києвом 1 січня, святкування Нового Року 2021 тільки розпочнеться в східній частині Канади, на островах Карибського басейну і в східній частині Південної Америки.
Коли зустрічають новий рік в США і в Канаді?
В 7.00 ранку за київським часом 1 січня 2021 року Новий Рік прийде до західної частини Південної Америки, а також до канадської столиці міста Оттава і в столицю США – місто Вашингтон.
О 8.00 годині ранку 1 січня за Києвом, Новий Рік тільки почнуть святкувати в центральної частині США, містах Чікаго і Хьюстон і в центральній частині Канади, а також в Мексиці і більшості країн Латинськой Америки.
З 9.00 до 10.00 ранку 1 січня 2021 року, коли українці вже відпочивають після новорічної ночі, Новий Рік рушить далі на захід земної кулі, радуючи жителів західної частини Канади і США – таких великих міст як Ванкувер, Лос-Анжелес, Сан-Франциско й інших.
Які країни зустрічають новий рік останніми?
І наприкінці, з 10.00 до 12.00 ранку 1 січня 2021 за київським часом, коли майже в усіх країн світу вже зустріли Новий Рік, час настання нового року доходить до штату Аляска в США, до Гавайських островів, островів Таїті і острова Кука в Тихому океані. А жителі острівної держави Самоа зустрічають Новий Рік останніми і це вже відбувається о 13.00 1 січня 2021 року за київським часом.
Святкуючи Новий Рік в Україні, не забувайте своєчасно привітати своїх близьких і друзів, хто живе в інших країнах і на інших континентах!
З наступаючим Новим Роком 2021!