Досить часто, знаходячись на дієті, людина використовує проносні засоби для схуднення. Своєю думкою щодо такого виду скидання ваги поділились медики та дієтологи. Їх думка базується на наукових дослідженнях та спостереженням за людьми, які перебувають на дієті.

Медики вважають, що використовувати проносне для схуднення – як грати з вогнем.

Дослідження показують, що використання проносних засобів для зниження ваги провокують її зростання. Адже «проносні» діють на товсту кишку після того, як більшість харчових продуктів і калорій вже поглинаються тонкою кишкою.

Твердження людей, які свідчать, що відчувають себе «стрункішою» або мають плоский живіт після прийому проносних, вказує не на втрату ваги, а призводить до втрати води, яка негайно повернуться, як тільки тіло знову буде насичене вологою — процес регідратації (відновлення втраченої організмом води).

Що відбувається, коли ви регулярно приймаєте проносні засоби?

Існує ряд проблем зі здоров’ям, пов’язаних з надмірним використанням проносних засобів. До них відносяться:

Дисбаланс електроліту

Проносні засоби можуть призвести до втрати організму великої кількості рідини, а разом з ним і великої кількості важливих електролітів. Ці електроліти контролюють системи і функції в організмі, включаючи життєво важливі органи, наприклад, серце і, відповідно, серцебиття.

Зневоднення

B результаті дії проносних засобів, організм втрачає воду, люди піддаються ризику зневоднення. Важке зневоднення може викликати тремтіння, відчуття слабкості, розпливчастий зір, непритомність і в крайньому випадку — передчасну смерть.

Проносні засоби приводять тіло до відторгнення води

Лаксативна залежність

Тіло може стати резистентним до проносних засобів, тому, якщо Ви будете зловживати ними, вам доведеться збільшити дозування. Це може призвести до залежності від цих пігулок. Адже з часом, товста кишка перестає реагувати на звичайні дози, тому більша кількість проносного засобу необхідно для вироблення дефекації. У свою чергу, це може призвести до тривалих проблем зі здоров’ям, навіть після того, як проносні препарати перестануть використовуватися.

Коли потрібно вживати проносні засоби?

Періодично у всіх людей бувають періоди, коли ми намагаємося підтримувати свій природний ритм травлення — це може бути, коли ми подорожуємо, нездорові і не настільки активні, або якщо ми відчуваємо особливий потребу.

Звичайний ритм травлення змінюється, коли Ви подорожуєте. Для цих незвичайних випадків добре прийняти проносний засіб. Для деяких людей, які не мають або не можуть їсти багато волокна, регулярне використання проносних добавок може бути корисним. Дуже важливо пити багато рідини при використанні цих видів продуктів, тому що волокно потребує рідини, щоб вона набухала.

Як я можу схуднути?

Всі медики і дієтологи єдині — стійка втрата ваги потребує часу. Крайні заходи, такі як  дієти або надмірне використання проносних речовин, є небезпечними і шкідливим для здоров’я.

Всі дієти та допоміжні засоби (пігулки) треба використовувати після консультації з лікарем-дієтологом чи ретельно обміркувавши можливі наслідки для Вашого здоров’я.