ГоловнаЗдоров’яОпік кип’ятком чи олією, що робити

Опік кип’ятком чи олією, що робити

Досить часто в побуті трапляються опіки різних частин тіла звичайними продуктами. Дуже важливо одразу надати правильну допомогу при опіку кип’ятком, гарячою олією чи хімічним розчином. Основні правила допоможуть надати першу домедичну допомогу до моменту обов’язкової консультації з лікарем.

Опік кип’ятком, що робити

Якщо стався опік кропом на невеликій площі тіла, в першу чергу необхідно зняти одяг з цього місця і підставити рану під холодну проточну воду на півгодини. Це дасть змогу остудити місце опіку, зняти жар. Після цього потрібно прикрити рану стерильним бинтом, згорнутим у декілька шарів. Ураженій людині потрібно прийняти анальгетик, щоб зняти больовий синдром і необхідно йти на консультацію у медзаклад.

Якщо опік кип’ятком стався на великій частині тіла, необхідно одразу викликати швидку допомогу. До приїзду лікарів не можна торкатися ураженої частини. Якщо є прилиплі частинки шкіри до одягу, її не можна знімати самостійно. Заборонено використовувати будь-які препарати ззовні до приїзду медиків, не можна прикладати лід і знезаражувати рану бактерицидними засобами – цим можна тільки погіршити рану, завдавши ще більшої шкоди.

Опік олією, що робити

Домедична допомога при опіку гарячою олією полягає в тому, що необхідно дуже обережно промокнути олію паперовим рушником, щоб зняти залишки жиру. Якщо площа враження невелика, потрібно підставити рану під холодну проточну воду. Не можна змивати водою, якщо на рані залишилися краплі жиру! Не можна наносити на таку рану протиопікові препарати чи лікувати народними методами. Необхідно терміново звернутися до лікаря.

Опік слизової ока, що робити

Опіки слизової ока (повік), потрібно промивати холодною водою протягом години. Після цього можна протирати повіки холодною заваркою від чаю, це зніме біль і прискорить регенерацію клітин. При першій же можливості потрібно звернутися до лікаря.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст