ГоловнаЗдоров’яКір: що робити, якщо дитина контактувала з хворим на кір

Кір: що робити, якщо дитина контактувала з хворим на кір

В Україні багато не вакцинованих дітей, що провокує розповсюдження кору. Це страшна хвороба, яка може нанести непоправних проблем здоров’ю чи, навіть, призвести до найстрашнішого – втрати життя. МОЗ України підготували інструкцію, що робити, якщо дитина контактувала з хворим на кір.

Кір: що робити, якщо дитина контактувала з хворим на кір, покрокова інструкція

  1. Дитина до 1 року (ще не щеплена, бо перша вакцина проти кору за Календарем – в 12 місяців). Негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра. МОЗ України своїм наказом дозволило робити щеплення дітям від 6 місяців, якщо вони контактували з хворим на кір.
  2. Дитина 1-5 років, яка не була щеплена проти кору. Негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра та отримайте 1 дозу КПК якомога швидше – бажано в перші три дні (72 години) від моменту контакту. Якщо минуло більше 72 годин від контакту, щеплення все одно рекомендовано, це може полегшити перебіг хвороби.
  3. Дитина 1-5 років, яка має 1 щеплення проти кору. Отримайте другу дозу КПК, але не раніше ніж через місяць від попередньої дози КПК.
  4. Дитина від 6 років і старша, яка не була щеплена проти кору. Негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, отримайте 1 дозу КПК в перші три дні (72 годин) від моменту контакту. Потім – не раніше ніж через місяць – отримайте другу дозу вакцини КПК.
  5.  Дитина від 6 років і старша, яка має 1 щеплення проти кору. Негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, отримайте другу дозу КПК якнайшвидше, бажано в перші три дні від моменту контакту.
  6. Дитина від 6 років і старша, яка має 2 щеплення проти кору. Повідомте лікаря, але вважається, що дві дози КПК захищають від хвороби. Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень

Кір: що робити, якщо дитина контактувала з хворим на кір, як провести щеплення

Негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, дитину потрібно вакцинувати.

Контактною вважається дитина, яка безпосередньо контактувала з хворим на кір.

Усі діти до 18 років також отримують щеплення безоплатно. Отримати безоплатне щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, наразі можна ЛИШЕ у комунальних (“державних”) закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу (https://bit.ly/2w78A6r). Для цього зверніться до свого педіатра чи сімейного лікаря.

З літа безоплатно вакцинуватись можна буде також і в приватних медзакладах і лікарів-ФОП, які уклали договір з НСЗУ Національна служба здоров’я України (https://bit.ly/2Ds2IJn).

Усі регіони забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 1 травня в Україні було 1 074 856 доз. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці (https://tinyurl.com/yyeoqtlm).

Якщо вам відмовляють через відсутність вакцин, зверніться з письмовим запитом до керівника закладу, а далі до місцевого управління чи департаменту охорони здоров’я (http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja) для вирішення питання.

Як поводитися після проведення вакцинації від кору, пам’ятка батьками.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст