ГоловнаЗдоров’яГрип і ГРВІ мають схожі симптоми, але й мають багато відмінностей

Грип і ГРВІ мають схожі симптоми, але й мають багато відмінностей

Щороку в зимово-весняний період багато людей хворіє на грип чи ГРВІ. Симптоми у цих хвороб дещо подібні, але мають суттєві відмінності. В залежності від захворювання, лікарі призначають відповідне лікування.

ГРВІ та грип – це респіраторні вірусні захворювання, саме тому їх симптоми дуже подібні. Але ГРВІ – захворювання відносно легке. А от грип небезпечний через свою живучість та ускладнення, які виникають в результаті цієї хвороби. Результатом ускладнень після грипу можуть бути: бронхіт, пневмонія менінгіт, енцефаліт та інші. Тому потрібно ретельно перевірити себе на тип вірусної інфекції, бо лікування грипу повинно бути максимально вірним та ефективним.

Щоб зрозуміти на початковому рівні, яке у Вас захворювання, потрібно проаналізувати свій стан та звірити симптоми, які притаманні ГРВІ та грипу.

Грип і ГРВІ: основні 7 симптомів, які допоможуть класифікувати захворювання до приходу лікаря

  1. Початок захворювання

Коли Ваш стан погіршується поступово, велика ймовірність того, що у Вас ГРВІ. Спочатку може з’явитися нежить, потім Ви можете відчути біль у горлі, почне зростати температура тіла.

Якщо Ви відчули різке, майже миттєве погіршення, ймовірніше всього, у Вас грип. Грип розвивається дуже швидко: ще півгодини тому Ви добре почувалися, як раптово підвищується температура, з’являється біль у м’язах та величезна слабкість у тілі.

  1. Температура тіла

При ГРВІ стандартні параметри температури тіла знаходяться у позначках +37°С … +38°С.

При захворюванні грипом, температура тіла різко піднімається до +38,5°С і вище.

  1. Нежить

При ГРВІ нежить з’являється одразу. Вона може бути тоді, коли Ви ще не зрозуміли, що захворіли.

При грипі нежиті майже не буває. Подекуди вона може з’явитися на 2 чи 3 день.

  1. Біль у горлі

При ГРВІ біль у горлі є майже завжди.

При захворюванні грипом, може бути, а може й ні – це не обов’язковий симптом. На початку захворювання грипом біль у горлі буває рідко.

  1. Кашель

Під час ГРВІ не обов’язковий.

При грипі кашель присутній майже завжди. Досить часто це болючий симптом.

  1. Біль і дискомфорт в очах

Як симптом при ГРВІ, біль в очах буває досить рідко. Якщо буває, то у людини складається відчуття, ніби насипали піску.

При грипі органи зору майже завжди страждають. Це проявляється в різі, очі червоніють, з’являється сльозотеча і світлобоязнь.

  1. Симптоми інтоксикації

Зазвичай ГРВІ має м’який перебіг: невелика слабкість, відчуття розбитості, можливі невеликі запаморочення.

Грип же атакує організм дуже агресивно: з’являється озноб, сильні головні болі, болі у м’язах як після важкого тренування, ломота в суглобах, біль у тілі, навіть, коли людина навіть лежить.

Грип і ГРВІ: способи, які можуть полегшити симптоми при ГРВІ

Якщо Ви змогли переконатися, що у Вас ГРВІ і лікар ще не зробив призначення, ці 7 простих правил допоможуть зменшити прояв симптомів ГРВІ. Що, безумовно, полегшить перебіг хвороби. Але остаточне рішення щодо діагностики і процесу лікування, потрібен приймати кваліфікований лікар.

  1. Потрібно більше пити

Необхідна умова для швидкого одужання – достатня кількість вологи в організмі. Це важливо для слизових оболонок. Слиз – важлива компонента захисту організму від хвороби. Наприклад, при закладеності носу, соплі будуть захисним механізмом. Саме так затримуються віруси на самому вході в організм. Можлива ситуація, коли організм майже поборов ГРВІ, але ми дихаємо повітрям, де є інфекція. Слизова оболонка вже пересушена і в кров знову попадає вірус, через що одужання може затягнутись.

Щоб підтримувати слизову зволоженою, потрібно більше пити рідини. Це можуть бути вода, сік, більйон, компот, вода  з лимоном і медом тощо. Головне не допустити зневоднення. При цьому категорично не рекомендується вживати каву, алкоголь, солодкі газовані напої: вони прискорюють виведення рідини з організму.

  1. Вологе повітря в приміщенні

Сухе повітря в кімнаті також дуже висушує слизові оболонки. Оптимальний рівень вологості в кімнаті повинен бути 40-60%. Для цього можна встановити зволожувач в кімнаті.

Якщо такої можливості немає, можна скористатися народними порадами. Розвісити в кімнаті вологі серветки, поставити відкриті ємності з водою і подібне. Випаровуючись, вода буде насичувати приміщення вологою.

  1. Сольовий розчин для промивання носу

Мета цієї процедури, як і вищезазначені, зволоження слизової оболонки. Сіль допомагає утримувати вологу й збільшує подовження ефекту від промивання.

  1. Провітрювання приміщення

Не провітрюване і тепле приміщення, чудове середовище для розмноження вірусів. Постійне провітрювання, чисте повітря та його переміщення, зменшують концентрацію хвороботворних вірусів. Тому регулярне створення протягу під час провітрювання – хороший спосіб полегшити боротьбу організму з ГРВІ.

  1. Прогулянки на свіжому повітрі

Безумовно, прогулюватится потрібно тільки, якщо дозволяє самопочуття.

  1. Полегшення болю і зменшення дискомфорту

Болезаспокійливі препарати не лікують, але дозволяють більш комфортно відчуватися під час хвороби. Потрібно полоскати горло, промивати ніс, можна використовувати аптечні спреї для змегшення дертя у горлі. При закладеності носу, можна капати судинозвужуючі краплі для носа. Але всі препарати потрібно використовувати тільки згідно припису лікаря і по інструкції.

  1. Відпочинок

При захворюванні ГРВІ і грипом дуже важливо притримуватись постільного режиму. Поки Ваше тіло відпочиває, йому легше боротися з хворобою, не витрачаючи сили ні на що інше.

Ці основні правила можуть допомогти Вам зрозуміти чим Ви захворіли. Будь-яке лікування потрібно проводити тільки під наглядом лікаря.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст