ГоловнаСад та городВиноград навесні: як обрізати та реанімувати у разі пошкодження холодом

Виноград навесні: як обрізати та реанімувати у разі пошкодження холодом

Після холодної пори року, навесні виноград потрібно підготувати та у разі пошкодження холодом лози, відновити пошкоджені кущі. Навесні потрібно виконати ряд процедур, які допоможуть відновитися лозі. Як обрізати, як поливати і як стимулювати ріст винограду, розповідають досвідчені садоводи.

як обрізати та реанімуватиВиноград навесні: як реанімувати при частковому ураженні куща

В залежності від ступеню ураження лози і її травмування, потрібно обрати правильний підхід до їх відновлення.

Якщо кущ винограду частково цілий, то його оздоровити можна сформувавши по типу молодого куща. Ніби виноград тільки що посаджено. Для цього потрібно вирізати виноградні лози, які вже не мають живі глазки після плачу лози. Якщо коріння виноградного куща не пошкоджено, то наступного року воно дасть нові пагони. У разі, якщо ці пошкодження були мінімальні, то молоді пагони можуть з’явитися вже з тих, що перебувають у зимовій сплячці у прикореневій зоні у поточному році.

Весняна обрізка виноградуВиноград навесні: як обрізати

Існує 3 варіанти обрізки винограду навесні. Як саме обрізати, залежить від того, наскільки виноград постраждав від холодів.

Варіант 1

Такий варіант застосовується при найбільшому ураженні куща винограду

Якщо однолітні пагони і бруньки загинули, їх необхідно видалити. Це прискорить пробудження тих бруньок, які ще сплять, і ріст нових пагонів.

Нижні виноградні лози можна прикопати на відведення, а верхні – вкоротити до 2-х міжвузлів.

Варіант 2

Середня ступінь ураження винограду

Якщо пагони винограду мають середнє ушкодження, то проводиться часткова обрізка винограду. Для цього потрібно з лози видаляти тільки мертві верхівки (коронкою), але повністю, до основи. Такий вид обрізання дозволяє проростати брунькам заміщення. У разі, якщо залишити уражені пагони, то почнуть рости пасинки, а вони не встигнуть принести урожай цього року.

Варіант 3

Цей варіант для легкого ушкодження винограду

При слабкому пошкодженні верхівок на однорічних пагонах весняними заморозками, обрізати пагони не потрібно. Особливо варто уникати обрізки, якщо зачатки суцвіть вціліли.

Виноград навесні: як обрізати та реанімувати у разі пошкодження лозиВиноград навесні: обрізання виноградних вусиків і збереження пасинків на лозі

Коли потрібно обрізати вусики винограду

Перед тим, як робити обрізання, потрібно уважно обстежити лозу. Якщо кущі винограду цілі, то вусики обрізати не потрібно. Бо з їх допомогою лоза чіпляється за опори. Якщо ж Ви побачили, що лоза підмерзла, то вусики винограду треба обов’язково обрізати одразу, як тільки вони з’являться. Інакше вони почнуть витягати силу рослини і обганяти у розвитку повноцінні пагони. Цим самим забираючи поживні речовини, які необхідні для відновлення куща винограду.

Пасинки на лозі винограду – що з ними робити?

Виноградні кущі, в яких проходить процес відновлення після холодної пори року, фотосинтез послаблено. Але їх потрібно нарощувати зелену масу. Саме тому пасинки на них видаляти не можна. Чим більше зелені, тим швидше лоза набере необхідну масу. Жируючі пагони теж не треба чіпати. А ось суцвіття фахівці радять проріджувати до норми, бо слабка виноградна лоза не потягне великий урожай

Весняна обрізка виноградуВиноград навесні: правила поливу

Після настання тепла, потрібно уважно ставитися до поливу винограду. Бо, якщо корені уражені морозом, то вони гірше здобувають воду з грунту. Тому такий виноград потрібно поливати частіше. Важливо: вода повинна бути теплою! Фахівці рекомендують для поливу використовувати відстояну воду з температурою близько +50 °С.

Виноград навесні: як обрізати та реанімувати у разі пошкодження лозиВиноград навесні: підживлення ураженого куща

Уражений виноград, як тільки навесні з’являться пагони, необхідно підживити азотом. Для цього готується розчин:

  • аміачна селітра – 3 столові ложки;
  • вода – 1 відро.

Розчиняємо аміачну селітру у теплій воді і поливаємо виноград. На один кущ іде 1 відро аміачного розчину.

Після першого підживлення, пристовбурове коло навколо куща буде добре замульчувати. Гарно використовувати перепрілий компост з додаванням кілька ложок золи. Такий варіант дасть додатковий захист грунту і додаткове підживлення для культури.

Як обрізати виноград в залежності від пори року: основні правила і рекомендації

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст