ГоловнаСад та городЯк зробити окулірування (щеплення) плодових культур

Як зробити окулірування (щеплення) плодових культур

Вміння правильно проводити окулірування (щеплення) плодових культур допоможе отримати на одному дереві різні сорти плодів. При цьому не доведеться висаджувати нові дерева. Прості і корисні поради підкажуть, як правильно зробити окулірування (щеплення).

Як зробити окулірування (щеплення) плодових культур: період щеплення і живці

Зазвичай у нашому кліматі, окулірування проводиться з липня і приблизно до 20 серпня. На живці потрібно вибирати однорічні пагони. Зберігати їх можна не більше 5-7 днів у холодильнику, загорнувши у вологу серветку або харчову плівку. Найкращий варіант для проведення окулірування, це взяти бруньки від свіжозрізаних пагонів. Відразу після зрізання пагону, слід видалити листя, але залишити короткі частини черешків – не більше 0,5 см.

Окулірування проводиться лише на молодих деревах, вік яких 3-6 років з гілками діаметром приблизно 1 см. Якщо складається ситуація, що прищеплювати потрібно дорослі рослини, тоді заздалегідь на них робиться весняна обрізка. А окулірування потім виконується на нових пагонах, які відросли за літо.

Проводити окулірування потрібно точно і швидко. Тому що від цього залежить, щоб тканини не окислювалися під впливом навколишнього середовища. Судини не закупорювалися і підщепа добре зросталася з прищепою.

Як зробити окулірування (щеплення брунькою) плодових культур: основні етапи

Як зробити окулірування (щеплення) плодових культур
Готуємо підщепу і прищепу і слідкуємо, щоб щиток не рухався після щеплення

Окулірування плодових дерев складається з 4 основних етапів.

  1. З пагона, з якого робиться прищепа, треба зрізати щиток – смужку кори довжиною до 2,5-3 см, обов’язково, щоб був шар деревини під брунькою. Цей щиток повинен бути гнучким, а брунька не пошкодженою і розташована посередині щитка.
  2. Проводимо Т-подібний надріз на підщепі у два кроки: спочатку робимо поперечний надріз, а потім – вздовж підщепи. Розмір надрізу на корі – до 3 см.  Потім обережно лопаткою або садовим ножем треба відгорнути кору від деревини (ніби оголити деревину).
  3. Ставимо Т-подібний щиток у підготовлений надріз, щоб поєднати шари камбію на підщепі і прищепі. Після щеплення, це місце бажано обробити садовим варом, щоб не було інфікування рослини.
  4. Закріплюємо щиток підв’язкою, починаючи знизу і до гори. Обов’язково треба слідкувати, шлюб не зачепити бруньку – залишити її вільною, без обв’язу. Також, треба слідкувати, щоб не зрушити щиток з місця.

Після цього, багато садівників покривають місце прищепи тонким шаром оліфи.

Щеплення плодових дерев методом окулірування дає майже 100-відсоткове приживання живців.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст