Гвоздика багата поживними речовинами та ефірними маслами, які необхідні для нашого організму. Гвоздика широко використовується у кулінарії, але вона ще має чудові властивості для лікування і рецепти з натуральних засобів допоможуть подолати недуги.
Гвоздика: лікувальні властивості
Гвоздика має властивості:
- антисептичні;
- лікувальні;
- протигрибкові;
- антибактеріальні;
- антиоксидантні;
- обезболюючі;
- протизапальні.
Гвоздику використовують при таких ознаках хвороб:
- кашель;
- кишкові гази (метеоризм);
- запалення;
- зубний біль;
- бронхіт.
Гвоздика буде в нагоді, якщо Ви плануєте скидати вагу, оскільки гвоздика прискорює обмін речовин і покращує травлення, полегшуючи втрати жиру.
Евгенол – це речовина, яка дає цій спеції запах і більшу кількість її лікувальної сили. Саме завдяки евгенолу, гвоздика має антисептичні та анестезуючі властивості.
Високоефективним при захворюваннях, являється екстракт гвоздики. Його застосовують при лікуванні грибкових захворювань та вірусів. Чистий екстракт гвоздики використовують для зняття свербежу при укусах комах.
Гвоздика: рецепт лікувального чаю
Анальгетик і антисептик
Гвоздика допоможе впоратися з внутрішніми хворобами як запалення і проблеми з травленням, в ідеалі – вживати чай із цієї спеції.
Чай з гвоздики
Беремо 1 л води і доводимо до кипіння, додаємо 1 ч. ложку гвоздики і продовжуємо тримати на маленькому вогні ще 10 хвилин. Після чого накриваємо кришкою і даємо охолонути.
Проціджуємо і п’ємо 3 рази на день (не більше).
Гвоздика: рецепт олії з гвоздики для укріплення нігтів
Масло (олія) з гвоздики рекомендовано використовувати для зміцнення нігтів, для боротьби з мікозами нігтів і грибків на шкірі.
Щоб приготувати олію з гвоздики змішуємо:
- гвоздика – 30 гр;
- оливкова олія (чи інша рослинна олія) – 200 мл.
Змішуємо ці інгредієнти і підігріваємо на водяній бані протягом 1 години. Після чого, проціджуємо і даємо охолонути. Зберігати у чистій скляній ємності. Наносимо на нігтьову пластину 2-3 рази на добу.
Гвоздика: рецепт екстракту для боротьби з грибками і вірусами
Процес приготування екстракту досить довгий, але він буде в нагоді при різних захворюваннях. Тому варто його зробити і тримати у домашній аптечці.
Приготування екстракту гвоздики
Беремо посуд з темного скла. Туди кладемо 30 гр гвоздики і заливаємо 300 мл горілки. Змішуємо і настоюємо не менше 2 місяців.
Екстра з гвоздики, використання
- Екстракт з гвоздики, який розчинено у спирті чи воді, можна використовувати як екологічний ароматизатор, який захищає від комах.
- Якщо змішати екстракт гвоздики з водою, то можна використовувати як оральний антисептик.
- Одна чайна ложка екстракту з гвоздики, розчинена в одній склянці води, використовується при свербежі статевих органів при генітального кандидозі. Промивати два рази в день, вранці і перед сном.
Чистий екстракт також служить для зняття свербіння від укусів комах.
Гвоздика має дуже багато корисних властивостях, тому варто приділити увагу цій ароматній спеції і її лікувальним властивостям.
Важливо: гвоздика протипоказана вагітним жінкам і мама, які годують груддю, дітям у віці до 6 років і пацієнтам з проблемами шлунково-кишкового тракту і неврологічними розладами. Перед вживанням гвоздики з лікувальними цілями, варто проконсультуватися з Вашим лікарем.