ГоловнаСад та городВирощування шпинату навесні: як і коли сіяти шпинат у парник і у...

Вирощування шпинату навесні: як і коли сіяти шпинат у парник і у відкритий грунт

Шпинат – однорічна трав’яниста овочева рослина, яку вирощують по всьому світу. Цю рослину можна сіяти під зиму і навесні у парник і відкритий грунт. Правила вирощування шпинату навесні не складні і доступні навіть садівнику-початківцю. Шпинат є прекрасним джерелом заліза, яке необхідне організму для кровотворення і метаболізму.

Вирощування шпинату навесні: посів двома способами

Вирощування шпинату навесні
Шпинат можна вирощувати у парнику і у відкритому грунті

Шпинат являється скороспілим овочем. Висівати шпинат можна двома способами: у парник або у відкритий грунт

Посадка шпинату у парник

При вирощуванні шпинату, обов’язково для отримання багатого врожаю зелені потрібно внести в грунт велику кількість перегною. Шпинат дуже любить світло і не варто поспішати його висаджувати занадто рано. Лютий буде дуже вдалий час, але варто враховувати і поради місячного посівного календаря для овочів і зелені. Необхідно дотримуватися норму посіву, які зазначено на упаковці виробника. Температуру в парнику варто підтримувати в районі +10 °С… +13°С у похмурий день, а в сонячний +18°С градусів.

Перед висадкою насіння попередньо замочують на 1,5 доби у воді, потім злегка просушують і висаджують.

Посадка шпинату у відкритий грунт

Овочева зелень – шпинат, досить холодостійкий, і його можна вирощувати і на відкритих грядках.

Сходи шпинату можуть витримати заморозки до -7°С градусів. Також практикується висадка шпинату під зиму.

Посів можливий відразу після того як зійшов сніг.

  1. Посадка для використання зрілих листів проводиться з другої декади квітня по кінець липня.
  2. Якщо хочеться споживати шпинат тільки свіжим, то висівання потрібно робити по середину серпня. При конвеєрних посадках треба витримувати інтервал у 25-30 днів.
  3. Сіяти шпинат потрібно рядами, не сильно заглиблюючи насіння, після чого борозенки з насінням присипають грунтом.

Вирощування шпинату навесні: підготовка грядки і вирощування овочевої зелені

Шпинат дуже вимогливий до грунту і його потрібно висаджувати на багатій органікою землі. Хороший урожай шпинат дасть на суглинних грунтах, а на піщаних – культуру буде потрібно часто поливати.

  1. Грунт під зелень готують восени – перекопують грунт з перегноєм і мінеральним добривом. В цей же час вапнують, якщо це необхідно.
  2. Навесні грядку присипають сечовиною і розрівнюють граблями.
  3. Свіжі органічні добрива не варто вносити під шпинат, а інакше вони негативно вплинуть на смак зелені.
  4. Після появи другого справжнього листка сходи потрібно прорідити так, щоб відстань між сходами було 7-10 см. Якщо занадто загущена посадка, то виникає великий ризик виникнення борошнистої роси. Проріджувати потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити сходи, які залишаються.
  5. Після цієї процедури грядку поливають. Щоб не допустити стеблувания зелені, її необхідно рясно поливати, тільки, щоб не було без застою води.
  6. При необхідності полив поєднують з підживленням азотними добривами. Фосфорні і калійні добрива не прийнятні для шпинату, тому що сприяють прискоренню освіти стрілок.
  7. Протягом усієї вегетації грунт треба розпушувати і добре зволожувати.

Коли і як збирати урожай шпинату

Вирощування шпинату навесні
Як і коли збирати урожай шпинату

Урожай шпинату готовий до збору після того, як на кущі утворюються 4-6 листків. Якщо сіяли шпинат навесні, то він буде готовий до збору через 9-10 тижнів, а якщо влітку, то через 11-12 тижнів.

Дуже важливо вчасно зібрати урожай, а інакше листя перестоїть і стане грубими, несмачними. Розетку можна зрізати під першим листом або вирвати з коренем. А найчастіше з розетки поступово відрізаються листя – за потребою.

Кращим для збору врожаю шпинату вважається ранок після дощу або поливу, саме в цей час листочки м’які і легко піддаються збору.

Зберігати зелень можна тільки в підсушеному вигляді в целофановому пакеті. Хорошим місцем буде нижня полиця холодильника. Ще його можна заморозити для заготовки на зиму. Але найкраще вживати шпинат у свіжому вигляді, тому що в цей період ця овочева рослина містить найбільшу кількість корисних речовин.

Місячний посівний календар 2021: коли сіяти зелень

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст