Кожен городник знає, щоб отримати хорошу розсаду, потрібно докласти чимало зусиль і дрібниць тут немає. Тому важливо приділити увагу передпосівній роботі. Як позбутися павутинного кліща на розсаді, радять господині. Також вони розповіли, яка необхідна профілактика цього захворювання і лікування простими засобами за народними рецептами, якщо це необхідно
Павутинний кліщ на розсаді, профілактика захворювання
Для вирощування здорових сіянців розсади необхідні не тільки якісне насіння і грунт, належний догляд за ними, а й достатнє освітлення. Також потрібно подбати про профілактику ураження рослин шкідниками.
Найчастіше розсаду ставлять на підвіконня, на якому стояли горщики з квітами. А під підвіконням, зазвичай, розташовані радіатори опалення. Розсаду ми починаємо висівати, коли ще не закінчився опалювальний сезон. І тому велика ймовірність, що в умовах високої температури і сухого повітря, тут можуть з’явитися і розмножуватися павутинні кліщі.
Першу появу павутинного кліща на розсаді можна відразу й не помітити, і тоді він спокійнісінько оселиться на свіжих сходах. Боротися з кліщем на розсаді значно важче, ніж на дорослих рослинах. Вона найчастіше гине від активності цього шкідника, і якщо навіть виживе, то буде ослабленою і кволою. Тому потрібно регулярно оглядати кімнатні рослини.
Якщо на їх листках з’явилися підозрілі білі плями і павутинки, слід відразу вживати заходів. Однак в квартирі використовувати багато акарициди не можна, тому застосовуйте народні засоби або біопрепарати.
Профілактика павутинного кліща на розсаді і на кімнатних рослинах
Павутинний кліщ може ховатися під підвіконням або плінтусами. Тому перед посівом насіння слід обробити ці поверхні розчином Фітоверма (2 мл на 1 л води).
Павутинний кліщ на розсаді: народні рецепти і способи, щоб позбутися
Існує кілька простих рецептів, за якими легко зробити засіб, щоб позбутися павутинного кліща самостійно
Спосіб 1
Можна обробити листя розчином господарського мила: велике листя – намилити, а дрібні – обприскати. У такому вигляді (з милом), треба залишити рослину на 3-4 години, а потім змити піну і помістіть квітку на добу в поліетиленовий пакет. Підвищена вологість і мильна плівка знищать невелику колонію кліщів.
Спосіб 2
Якщо ж перший спосіб не допоміг, можна скористатися препаратом Фітоверм. Слід обробити рослини його розчином (2 мл на 1 л води). При необхідності через тиждень можна повторити обробку розсади і кімнатних рослин.
Ось такими простими способами можна позбутися павутинного кліща.