ГоловнаСад та городОзнаки шкідників на розсаді

Ознаки шкідників на розсаді

Гарний урожай залежить від здоров’я рослин. Ознаки шкідників на розсаді допоможуть Вам їх виявити та провести необхідні заходи, щоб у майбутньому не втратити чудовий урожай. Відрізнити здорову розсаду від хворої, допоможуть певні ознаки наявності шкідників.

Основні ознаки шкідників на розсаді

Павутинний кліщ

Ознаки шкідників на розсаді
Наявність павутиння на листі свідчить про павутинного кліща

Про зараження розсади павутинним кліщем свідчить білуватий, тьмяний колір листя, павутинки на ньому.

Білокрилка

Ознаки шкідників на розсаді
Метелики на листях близько 1 мм – білокрилка

Щоб впевнитись, що на Вашій рослині саме білокрилка, потрібно провести рукою по листю. Якщо Ви помітите дуже дрібних метеликів, розміром близько 1 мм, будьте певні, на жаль, на Вашій розсаді завелась білокрилка.

Тля (попелиця)

Ознаки шкідників на розсаді
Від попелиція листя в’яне та скручується

Коли Ви побачите скупчення дрібних комах зеленого, червоного чи чорного кольорів, на жаль, у Вас на розсаді завелася тля (попелиця). Будьте уважними, адже у деяких рослин тля може бути в точці росту паростків (наприклад, айстри, бальзамін). Дізнатися про зараження попелицею можна по листю – воно стає в’ялим та скручується.

Трипси

Ознаки шкідників на розсаді
Цей шкідник швидко поїдає пагони

Дрібні довгуваті за формою комахи. Бувають темного або більосого кольору. Швидко рухаються по рослині.

Перерахована лише частина шкідників, які часто зустрічаються на рослинах. Якщо Ви плануєте купувати розсаду і помітили вищезазначені ознаки, краще відмовитися від цієї покупки. В разі, якщо Ви помітили в своєму городі цих шкідників, Вам необхідно вжити заходів для боротьби з ними, щоб комахи не знищили Ваш урожай.

Перед висадкою розсади у теплицю чи у відкритий грунт, необхідно провести знезараження землі та слідувати правилам сівозмін рослин.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст