ГоловнаСад та городОзимі посадки: секрети висівання рослин під зиму

Озимі посадки: секрети висівання рослин під зиму

Восени розпочинаємо активне висівання і посадку рослин під зиму. Озимі посадки мають свої особливості і секрети, які дозволяють отримувати ранній і гарний урожай навесні.

Озимі посадки: секрети насіння для посіву під зиму

Озимі посадки: секрети висівання рослин під зиму
Для посадок під зиму треба обирати морозостійке насіння

При посадці рослин під зиму, дуже важлива якість насіння, яке Ви будете висівати. Озимі посіви зазвичай на три тижні раніше дозрівають, ніж звичайні весняні посадки. Ще один великий плюс озимих посадок – якщо насіння висаджено під зиму, то їх сходам практично не загрожують хвороби і шкідники. Проте важливо пам’ятати, що не всяке насіння витримує зимові холоди у ґрунті.

Насіння рослин, яке можна використовувати для посіву під зиму через їх гарну витривалість до морозів:

  • буряк і морква;
  • часник і цибуля-чорнушка;
  • петрушка і кріп;
  • салат і селера;
  • редька і редис;
  • щавель і пастернак;
  • цвітна і пекінська капуста;
  • рукола і салатна гірчиця.

Озимі посадки: секрети посадки під зиму і особливості догляду

Озимі посадки: секрети висівання рослин під зиму
Після висівання під зиму, грядки потрібьно замульчувати, щоб вберегти посіви від морозів

Агротехнічні правила допоможуть отримати гарний урожай. Помилки у термінах висівання і других особливостях по догляду за озимими культурами, можуть не дати можливість побачити бажані паростки навесні.

Основні правила як і коли садити і вирощувати озимий матеріал.

  1. Грядки для посадки озимих рослин повинні бути захищені від північного вітру. Ділянку для посадки під зиму потрібно заздалегідь перекопати, щоб з настанням холодів грунт добре просів.
  2. Перекопування можна поєднати з мінеральним підживленням грядки, що готуєте для озимої посадки.
  3. Якщо осінь дощова, то потрібно до висадки посівного матеріалу, накрити грядки плівкою, щоб земля не набрала занадто багато вологи.
  4. Овочеві культури можна садити під зиму більш густо. Посівного матеріалу має бути в 2 рази більше, ніж для весняної сівби. Пов’язано це з тим, що зимові холоди переживе лише найміцніше насіння. До того ж, багато насінин можуть бути з’їдені мишами. Густі сходи навесні проріджують.
  5. Більшість озимого насіння потрібно сіяти наприкінці жовтня чи на початку листопада.
  6. Роботи по посадці рослин під зиму варто проводити в період стійкої погоди з температурою повітря +2+3 градуси вище нуля. Звичайно, по датам варто звірятися з Місячним календарем городника на відповідний період.
  7. Після посіву, грядки варто накрити перегноєм або торфом – вони будуть давати тепло. В більш холодних областях і при малій кількості снігу, грядки з рослинами під зиму потрібна накрити сухими гілками, листям, тирсою, соломою або штучним матеріалом для укриття ґрунту від морозів.
  8. Навесні, через утворення скоринки на землі, сходи можуть бути нерівномірними. Тому не можна забувати боронувати землю і розпушувати її між рядками весною.
  9. Коли зійшов сніг, потрібно знімати мульчу і захисні матеріали з грядок. Але в той період ще можливі весняні заморозки, тому ніжні паростки нового врожаю потрібно вкривати на ніч.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст