ГоловнаСад та городКолорадський жук і методи боротьби з ним

Колорадський жук дуже розповсюджений шкідник по всій території України. Запропоновані методи боротьби з ним, дозволять отримати гарний урожай, не використовуючи багато хімічних препаратів.

Важливо позбутися колорадського жука і його личинок, бо він з’їдає листя картоплі, а також інших пасльонових культур. Цим він позбавляє рослини можливості робити фотосинтез і накопичувати крохмаль, а також інші поживні речовини.

Вже з перших днів сходження паростків, необхідно перевіряти їх на наявність шкідників, щоб своєчасно прийняти відповідні міри.

Колорадський жук і методи боротьби з ним, механічні методи

Сама проста міра захисту – регулярно збирати жуків та знищувати відкладені на листі яйця. Але це потребує багато часу і зусиль.

Розпушування землі і підгортання картоплі. Ці прості прийоми потрібно проводити 2-3 рази у період інтенсивного відкладання колорадськими жуками яєць. Завдяки ним виживання личинок зменшується на 70%.

Препарати, які використовують для боротьби з колорадським жуком широко представлені на ринку. Потрібно підбирати перевірений, який працює саме в конкретній місцевості і погодних умовах.

Городники рекомендують висаджувати поряд з картоплею рослини, аромат яких відлякує колорадського жука: календула, лаванда, чорнобривці. Важливо притримуватися правил сівозміни і слідкувати, щоб поряд з пасльоновими росли “дружні” рослини.

Колорадський жук і методи боротьби з ним за допомогою органічних речовин

Існує декілька засобів органічного захисту пасльонових від колорадських жуків:

Посипати попелом кущі

Попіл можна отримати, спаливши солому, бадилля соняшника, гілки, які залишилися після чистки саду тощо. Після згорання, попіл необхідно просіяти. Залишиться дрібна субстанція, якою і посипаємо рослини. Після такої обробки кущів картоплі та інших пасльонових, личинки гинуть.

Обробляти кущі сумішшю тютюновий пил і вапно в пропорції 1:1

Обприскування розчином мила з попелом

Розчин 50 гр протертого мила з 2 літрами попелу розчинити у відрі води. Базовий розчин потім додаємо 1 л до 1 відра води і обприскуємо.

Обприскування настоєм гірчиці ефективно у боротьбі з личинками

Суху гірчицю розводимо у воді 1:10 і додаємо трошки господарського мила. Ефективно для боротьби з личинками.

Розчин з цибулиння бореться з колорадським жуком і його личинками

Цибулиння заливаємо водою 1:2, даємо настоятися 10 голин, додаємо 40 гр господарського мила і оброблюємо кущі. Цей розчин буде ефективнимна ранніх стадіях росту картоплі.

Обприскування препаратом гострого (червоного) перцю – метод боротьби з колорадським жуком

Стручки червоного жагучого перцю (сухі) потрібно подрібнити і покласти у воду в пропорції 1:10. Настоювати потрібна 2 дні, потім необхідно цей настій прокип’ятити протягом 1 години і ще настояти 2 години. Отриманий препарат 1 л розчиняють у 10 л води, додаємо 40 гр господарського мила. Цим розчином обприскуємо кущі.

Ще один варіант такого розчину: до 10 л води додаємо 100 гр молотого червоного перцю і 50 гр господарського мила і розмішуємо. Цим розчином також обприскуємо кущі.

Розчин оцту для обприскування пасльнових від колорадського жука

Пляшку столового оцту потрібно розчинити у відрі води і одразу потрібно обприскувати рослини. Адже оцет швидко випаровується і препарат втратить свою дію.

Ви не можете копіювати текст