Розмноженням клематиса можна займатися і восени. Найчастіше для цього вибирають: метод з відводами, діленням куща й метод прикопування. Який з варіантів, як саме розмножувати клематис, залежить від його стану і Ваших потреб. Важливо! Розмножувати клематиси восени слід у ті ж терміни, що і осінню посадку та пересадку. Тобто всі процедури слід виконувати у вересні.
Як розмножувати клематиси восени: діленням куща
Ділення молодих клематисів
Кущі клематису, яким 5-6 років треба викопати, коріння відмити з шлангу від землі. Сам корінь потрібно струсити, щоб його пагони максимально розплуталися, потім корінь розрізають чи рублять на кілька частин.
Кожна відділена частина кореня клематису повинна мати хороше коріння і хоча б один або два пагони. Чи, хоча б, випадку кілька ростових бруньок на кореневій шийці.
Ділення старих кущів клематису
Ділення старого куща клематису дещо відрізняється. Слід підкопати кущ з одного боку, яму краще робити глибшою. Потім беремо шланг і промиваємо те коріння, яке стало видно при викопуванні. Таким чином стане краще видно, в яких місцях потрібно розрубати кореневище.
Лопатою або сокирою треба відокремити частину кореня разом з кількома пагонами. Після посадки, пагони слід обрізати до двох бруньок.
Як розмножувати клематиси восени: метод з осінніми відводами
Цей метод досить простий, який під силу навіть малодосвідченим садоводам і квітникарям. При цьому, він самий продуктивний метод розмноження для цієї рослини.
Пагони клематису просто прикопуються в землю і протягом року з кожного починає розвиватися самостійний кущик. При такому розмноженні восени, вже навесні з’являються ростки клематису.
Як проводити розмноження клематису осінніми відводами
- Місце землі для відводів треба перекопати, розпушити, розрівняти.
- Робляться борозенки завглибшки 7-8 сантиметрів. Якщо потрібно буде багато посадкового матеріалу (багато відводів), тоді слід зробити кілька борозенок.
- У кожну підготовлену борозну, треба класти по одному пагону.
- Кожен пагін в декількох місцях слід притиснути до землі дротяними гачками.
- Присипати борозенки з пагоном краще легким грунтом – сумішшю перегною з торфом.
- Якщо такої суміші немає, тоді присипаємо відводи клематису добре розпушеною і вологою землею.
Важливо! На зиму осінні відводи слід прикрити листям, хвоєю або агроволокном.
Навесні слід розкрити борозенки. Потрібно регулярно поливати, тому що земля із зростаючими пагонами повинна завжди бути вологою. Коли на поверхні з’являться молоді ростки, добре провести мульчування грунту навколо них.
Ближче до наступної осені, у вересні, саджанці, які виросли від відводів, можна вже розсаджувати на їх постійне місце.
Найкращий час для розмноження клематису осінніми відводами – жовтень.
Як розмножувати клематиси восени: метод прикопування
Це, мабуть, найпростіший і найлегший метод розмноження клематисів восени. Для цього потрібно взяти довгі, добре визрівши пагони рослини. Потім скрутити їх у кільце (як бублик) і закопати.
На зиму місце з прикопаними пагонами треба накрити листям чи іншим утеплювачем.
Наступного року можна чекати на паростки нового кущика. Продуктивність такого способу не дуже висока, проте він цікавий з точки зору простоти виконання процедури.
Корисні поради щодо посадки і пересадки клематисів, а також підготовки до зими
Цікаві варіанти живої огорожі