Фахівці вважають, що пересадка клематису восени, краще за весняну. Вони пояснюють це тим, що так клематис краще адаптується до нового місця і нових умов. Пересадка клематису восени має певні правила, яким треба слідувати. Важливе попередження: пересадка, як і посадка клематису, повинна проводитися у вересні. Крайній термін за сприятливої погоди – початок жовтня. Інакше рослина просто не встигне підготуватися до холодів на новому місці. Також, слід пам’ятати, що зазвичай пересаджений восени клематис починає цвісти через рік.
Як правильно пересадити клематис восени
Зазвичай, коли пересаджується молодий кущ клематису, проблем не виникає. Потрібно обережно викопати і разом із землею перенести на нове місце. Зі старими кущами дещо складніше, тому що в них довге і міцне коріння. Витягти з землі такий кущ клематису без пошкодження коренів практично неможливо.
Щоб пересадити кущ клематису з мінімальним пошкодженням коренів, слід обкопати його на глибину не менше двох штиків лопати. Потім підрубити коріння і перетягнути (волоком або вклавши на підстилку) до нового місця для посадки.
Посадку на нове місце потрібно проводити, обов’язково виконуючи прості правила:
- садити кущ клематису слід з заглибленням;
- у посадочну яму обов’язково слід додати добрива;
- після посадки клематису його потрібно добре полити.
Під час осінньої пересадки клематису, всі пагони слід зрізати на рівні 1-2 бруньок.
Пересадка клематису восени через хворобу рослини
Якщо влітку на кущах клематису було помічено ознаки вілту (в’янення клематису), у такому випадку фахівці рекомендують восени пересадити кущ на нове місце.
У викопаного куща клематису перед пересадкою треба змити всю землю з коріння. Для профілактики хвороби у посадкову яму слід додати «Тріхлофором» (Розчин 5 г препарату на 10 літрів води). Після посадки землю навколо куща треба добре присипати золою.