Посів рослин під зиму вимагає дотримання певних агротехнічних правил. Як правильно сіяти щавель під зиму поділилися досвідчені городники. Проводячи посадки потрібно враховувати особливості клімату у Вашому регіоні, а також поради Місячного календаря робіт. Для озимого посіву щавлю, грядки слід готувати заздалегідь, поки ще не вдарили заморозки
Як правильно сіяти щавель під зиму, щоб мати гарний урожай
Озимий посів щавлю рекомендується проводити на піщаному грунті. Вирощування щавлю на одному місці більше 4 років призводить до зниження утворення зеленої маси і зменшенню його корисних властивостей. Тому кожні 2-3 роки місце посадки щавлю необхідно змінювати.
Щоб мати гарний урожай, потрібна правильно обрати місце для посадки і підготувати грунт для цього. Щавель любить плодючі грунти – суглинки, дренований торф у затінених ділянках. Навесні тут не повинно бути занадто сиро, оптимальне розташування грунтових вод – не ближче 1 м від поверхні землі.
Перед посівом потрібно очистити ділянку від коріння пірею. Грунт повинен бути злегка кислий і багатий органікою, тому на 1 квадратний метр треба внести 5-10 кг перегною, 15 гр хлористого калію і аміачної селери, 30 гр суперфосфату.
Місце під грядки треба перекопати, борозенко робляться трохи глибше, ніж при весняному посіві – приблизно 2-3 см.
Підготовлені грядки прикрийте поліетиленом, щоб осінні дощі не розмили борозенки. Потім треба підготувати 2-3 відра сухої землі або піску і до посіву щавлю зберігати грунт в сараї або іншому сухому місці.
Температурні показники для озимого посіву щавлю
Багато досвідчених городників радять сіяти щавель пізньої осені – у листопаді. При цьому насіння не повинно встигнути прорости до стабільних заморозків. Недоліком озимого посіву вважається випадання сходів (нерівномірне проростання насіння), а значить, зниження врожайності щавлю. Тому при закладанні грядок, на посівному матеріалі економити не варто.
Як правильно сіяти щавель під зиму з насіння
Посів насіння щавлю проводять у листопаді чи на початку грудня під час настання стабільних заморозків. Холод потрібен для того, щоб насіння не проросло і паростки не загинули від морозів.
- На підготовлених раніше грядках, треба стряхнути з покриття сніг, якщо він вже випав, відкрити грядки і насипати заздалегідь збережений у сараї сухий грунт.
- Розподіліть цю суху землю рівномірним шаром завтовшки 1 см.
- Відстань між дорослими кущиками щавлю повинна бути 5 см. Але, враховуючи відсоток загибелі сходів, потрібно сіяти насіння щавлю густо.
- Навесні сходи можна буде прорідити.
- Зверху насіння щавлю потрібно присипати сухим субстратом чи піском, потім накрити грядки опалим листям і снігом, щоб створити комфортну температуру.
Виконання цих простих агротехнічних правил допоможе насінню щавлю перезимувати і дати гарні сходи весною.