ГоловнаСад та городПосадка кропу в середині літа

Посадка кропу в середині літа

Зелень кропу – незамінна у повсякденному вживанні приправа. Посадка кропу в середині літа дасть змогу мати свіжий кріп у стравах влітку довгий час, зробити його заготовки на зиму та мати ароматне консервування інших овочей. Обирати день для посадки кропу в середині літа варто в сприятливі дні, які вказує місячний посівний календар 2022 на відповідний період

Посадка кропу в середині літа: правила та поради

Поради городників допоможуть отримати кращий урожай кропу: як сіяти кріп в липні і серпні.

Великі грядки, що звільнилися з-під ранньостиглих культур (редис, рання капуста, листова зелень, молода картопля, озимий часник і т.д.), під кріп відводити недоцільно. Вони, як правило, вже заповнені повторними посадками коренеплодів, ягідних і овочевих рослин.

Чудовим рішення для посадки кропу в середині літа, буде засіяти запашної травою плантації огірків, моркви, капусти, суниці садової, цибулі-порею, баклажанів, перцю в міжряддях – ідеальний спосіб раціонального використання кожного вільного клаптика родючої землі.

Кріп прекрасно росте вздовж парканів та огорож, при густому посіві повністю витісняючи навіть багаторічний всюдисущий порей та інші бур’яни.

Спільні з кропом посадки приносять потрійну користь: поліпшення смаку достигаючих плодів; запобігання зростанню і розвитку бур’янів (пирій, суріпиця, портулак та ін.); захист культурних рослин від деяких шкідників, завдяки виділенню в повітря і грунт фітонцидів.

Посадка кропу в середині літа: обробка насіння перед посадкою

Насіння кропу покриті шаром ефірних масел, тому вони так довго прокидаються в ґрунті. Перші паростки після посіву сухого посадкового матеріалу з’являються через 3-3,5 тижні. При посадці кропу влітку, урожай хочеться отримати максимально швидко, тому прискорити схожість насіння можна шляхом попередньої обробки, метою якої є видалення захисного шару.

Складіть відібране насіння кропу в марлевий мішечок і промийте їх протягом 3 хвилин в гарячій воді (температура близько +60 ° C). Далі замочіть їх у воді кімнатної температури на 56-72 години. Не забувайте кілька разів на добу міняти воду для запобігання закисання і видалення ефірних масел. Під час зміни, промивайте посадковий матеріал під проточною прохолодною водою.

Посадка кропу в середині літа: висівання і догляд

Коли садити кріп влітку
Зонтики кропу для консервації

Після того, як було проведено підготовку, насіння треба просушити до стану, щоб воно сипалось. Таке підготовлене насіння кропу дасть сходження вже на 4-5 добу.

Висівати насіння кропу влітку слід у пухкий і добре зволожений грунт. Насіння потрібно розкидати по його поверхні, а зверху присипати шаром сухої землі чи розсипчастим компостом. Можна для присипання використати торф чи якісно перепрівший коров’як, який потрібно змішати з піском.

Поливати зверху грядки з кропом не треба. Перший полив треба робити методом дощування. Кріп – сухостійна рослина, проте кількість зелені буде більша, якщо регулярно поливати, особливо в посуху.

Посадка кропу в середині літа: збір урожаю

Якщо Ви вирощуєте кріп для насіння і отримання зонтиків, які достигають через 2 місяці, то не варто общипувати листочки кропу.

На зелень, кріп готовий до зрізання вже через 30-45 днів. Строки залежать від скоростиглості обраного Вами сорту для посадки.

Кріп для кулінарних цілей можна брати, вириваючи той, що Ви посіяли між рядками основних городніх культур.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст