Головна Сад та город Посадка кропу в середині літа

Посадка кропу в середині літа

Зелень кропу – незамінна у повсякденному вживанні приправа. Посадка кропу в середині літа дасть змогу мати свіжий кріп у стравах влітку довгий час, зробити його заготовки на зиму та мати ароматне консервування інших овочей. Обирати день для посадки кропу в середині літа варто у сприятливі дні за місячним календарем на липень 2019 року.

Посадка кропу в середині літа: правила та поради

Поради городників допоможуть отримати кращий урожай кропу: як сіяти кріп в липні і серпні.

Великі грядки, що звільнилися з-під ранньостиглих культур (редис, рання капуста, листова зелень, молода картопля, озимий часник і т.д.), під кріп відводити недоцільно. Вони, як правило, вже заповнені повторними посадками коренеплодів, ягідних і овочевих рослин.

Чудовим рішення для посадки кропу в середині літа, буде засіяти запашної травою плантації огірків, моркви, капусти, суниці садової, цибулі-порею, баклажанів, перцю в міжряддях – ідеальний спосіб раціонального використання кожного вільного клаптика родючої землі.

Кріп прекрасно росте вздовж парканів та огорож, при густому посіві повністю витісняючи навіть багаторічний всюдисущий порей та інші бур’яни.

Спільні з кропом посадки приносять потрійну користь: поліпшення смаку достигаючих плодів; запобігання зростанню і розвитку бур’янів (пирій, суріпиця, портулак та ін.); захист культурних рослин від деяких шкідників, завдяки виділенню в повітря і грунт фітонцидів.

Посадка кропу в середині літа: обробка насіння перед посадкою

Насіння кропу покриті шаром ефірних масел, тому вони так довго прокидаються в ґрунті. Перші паростки після посіву сухого посадкового матеріалу з’являються через 3-3,5 тижні. При посадці кропу влітку, урожай хочеться отримати максимально швидко, тому прискорити схожість насіння можна шляхом попередньої обробки, метою якої є видалення захисного шару.

Складіть відібране насіння кропу в марлевий мішечок і промийте їх протягом 3 хвилин в гарячій воді (температура близько +60 ° C). Далі замочіть їх у воді кімнатної температури на 56-72 години. Не забувайте кілька разів на добу міняти воду для запобігання закисання і видалення ефірних масел. Під час зміни, промивайте посадковий матеріал під проточною прохолодною водою.

Посадка кропу в середині літа: висівання і догляд

Посадка кропу в середині літа
Зонтики кропу для консервації

Після того, як було проведено підготовку, насіння треба просушити до стану, щоб воно сипалось. Таке підготовлене насіння кропу дасть сходження вже на 4-5 добу.

Висівати насіння кропу влітку слід у пухкий і добре зволожений грунт. Насіння потрібно розкидати по його поверхні, а зверху присипати шаром сухої землі чи розсипчастим компостом. Можна для присипання використати торф чи якісно перепрівший коров’як, який потрібно змішати з піском.

Поливати зверху грядки з кропом не треба. Перший полив треба робити методом дощування. Кріп – сухостійна рослина, проте кількість зелені буде більша, якщо регулярно поливати, особливо в посуху.

Посадка кропу в середині літа: збір урожаю

Якщо Ви вирощуєте кріп для насіння і отримання зонтиків, які достигають через 2 місяці, то не варто общипувати листочки кропу.

На зелень, кріп готовий до зрізання вже через 30-45 днів. Строки залежать від скоростиглості обраного Вами сорту для посадки.

Кріп для кулінарних цілей можна брати, вириваючи той, що Ви посіяли між рядками основних городніх культур.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами