ГоловнаСад та городФітофтороз на помідорах: ознаки, причини, профілактика та лікування томатів

Фітофтороз на помідорах: ознаки, причини, профілактика та лікування томатів

Фітофтороз з’являється на пасльонових культурах, наприклад, на картоплі. Які ознаки і причини захворювання на помідорах. Яка профілактика рекомендована фахівцями та варіанти лікування овочу від фітофторозу

Фітофтороз на помідорах: ознаки

Фітофтороз на помідорах: ознаки, причини, профілактика та лікування томатів
Ознаки фітофторозу у помідорів

Основні ознаки того, що помідори вразив фітофтороз – це почорніння стебла, після чого на плодах з’являються темні плями. Досить часто фітофтороз плутають з обмороженням, тому що заморозки полишають після себе подібні плями. Також, при фітофторозі може почорніти вся надземна частина томату і він припинить своє зростання.

Фітофтороз на помідорах: причини виникнення захворювання

Частіше за все причиною появи фітофторозу стають несприятливі погодні умови. Наприклад, температура повітря падає всього до +8˚С… +10˚С і при цьому присутня висока вологість. Від переохолодження у томатів виникає стрес, зростає чутливість до різних хвороб. Саме такі умови оточуючого середовища – волога і падіння температури повітря, являються чудовим середовищем для збудників хвороб: грибків, бактері тощо. Вони активно розвиваються

Фітофтороз на помідорах: профілактика

Якщо помідори вирощуються у теплиці, потрібно її регулярно провітрювати, щоб зменшити кількість зайвої вологи у повітрі. У відкритому грунті на допомогу прийдуть прості агротехнічні прийоми.

Для профілактики фітофторозу потрібно:

  • своєчасно видаляти бур’ян;
  • розпушувати землю;
  • оглядати рослини і видаляти старе і уражене листя.

Фітофтороз на помідорах: лікування томатів

Для лікування томатів від захворювання фітофторозом застосовують 1% бордоську рідину. Розпочати обприскування можна на міцну розсаду помідорів, коли вже є не менше 7 листочків. Потім слід повторювати процедуру кожні 2 тижні до моменту дозрівання помідорів.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами