ГоловнаСад та городДобрива для помідорів, які допоможуть сформувати смачні і гарні плоди

Добрива для помідорів, які допоможуть сформувати смачні і гарні плоди

Розвиток рослини – це складний процес, який складається з різних етапів. В залежності, який період розвитку, необхідно підбирати добрива для помідорів, які допоможуть сформувати смачні і гарні плоди. Адже на кожному етапі, томатам більше потрібні одні мікроелементи, а на наступному – перевагу треба віддавати іншим поживним речовинам.

Виокремлюють 3 основних етапи розвитку томатів. Тому, в залежності від етапу і названих поживних речовин і мікроелементів, і потрібно підбирати добрива для помідорів

Добрива для помідорів на етапі зав’язі, які допоможуть сформувати смачні і гарні плоди

Утворення зав’язі і закладка клітин плоду. На цьому етапі для томатів важливий бор, тому що він допомагає проростати пилку, зав’язування насіння. Також, бор сприяє рівномірному розподілу кальцію в плодах помідорів.

Відповідно, на цьому етапі для підживлення помідорів необхідно обирати добрива, які мають великий вміст бору.

Частіше за все порушення будови зав’язі, які іноді стаються, відбуваються на більш пізньому періоді (після формування третьої кисті). В цьому винні природні і погодні умови: спека, рясні дощі, різкі коливання температури.

Добрива для помідорів, які необхідні для підживлення на етапі формування клітин плоду

Зростання і розтягування клітин плоду – це дуже важливий період, який готує клітини овочу до наповнення поживними речовинами. Тут бор і кальцій сприяють рівномірному розподілу води і поживних речовин між клітинами плоду. Кальцій допомагає формувати більш міцні стінки клітини.

На другому етапі потрібно підживлювати томати добривами, які містять бор і кальцій.

Добрива для помідорів, які потрібні на етапі наповнення клітин, щоб мати смачні і гарні плоди

Етап наповнення клітин важливий, тому що від нього багато в чому залежать смакові якості томатів. Накопичені поживні речовини помідорів переміщуються в місця визрівання насіння – плід.

На даному етапі калій, магній, бор і фосфор сприяють поліпшенню транспортування пластичних речовин з листя в плоди. Завдяки цьому в них підвищується вміст цукру і сухої речовини. Чим більше в плодах накопичується цукру і елементів живлення, тим більше вага, соковитіший смак, яскравіше забарвлення плодів, вони краще транспортуються і зберігаються.

Щоб мати смачні і соковиті помідори, на третьому етапі треба підбирати добрива, які містять калій, магній, бор і фосфор

Добрива для помідорів, які допоможуть формувати смачні і гарні плоди: корисні поради щодо способу підживлення томатів

Описані вище процеси проходять природним шляхом, якщо нормальні погодні умови, тоді плоди спокійно формуються без участі городників. У випадку ж, коли погана погода чи виникають інші фактори ризику, потрібно допомогти томатам у зростанні і своєчасно внести добрива.

Як краще вносити поживні речовини

бор – найкраще цю речовину «доставляти» помідорам по листу. Можна використовувати добриво «Маг-Бор» чи подібні;

кальцій потрібно також «доносити» по листу, тому що він погано піднімається вгору по стеблах. Для цього, як добриво, можна використовувати, наприклад, кальцієву селітру;

фосфор – ця речовина є у складних добривах. Фосфор можна вносити як по листу, так і у вигляді суперфосфату під корінь куща помідорів.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст