Отримати гарний урожай з городу справа нелегка. Турбота за рослинами забирає дуже багато сил і часу. Тому деякі дачні хитрощі допоможуть виростити гарний урожай огірків, буряку, моркви і цибулі. Також, невеликі поради стануть в пригоді, щоб позбутися шкідників і хвороб.
Щоб виростити гарний урожай огірків можна використати певні дачні хитрощі
Огірки досить капризний овоч для вирощування, якщо не знати деяких маленьких дачних хитрощів. Огірки потребують вологу, особливо в період цвітіння. Але на самому початку цвітіння, полив краще зменшити, а потім посилити. Так плоди будуть швидше зріти.
Коли погода буде занадто жаркою, огірки потрібно не тільки поливати, але й регулярно обприскувати. Коли температура повітря перевищує +30 градусів, пилок огірків гине. Тому так важливо в спекотні дні проводить обприскування. Якщо огірки ростуть у теплиці, потрібно ставити ємності з водою.
Примхливі огірки як не люблять жару, так і не виносять холод, не люблять протягів. Тому основа гарного врожаю огірків – підтримувати оптимальний температурний режим.
Дачні хитрощі допоможуть виростити гарний урожай буряку
Взагалі, буряк невибаглива рослина. Та досвідчені городники знають декілька моментів, які допоможуть виростити гарний урожай буряку.
- Буряк добре буде рости, якщо його поливати методом дощування. Такий полив імітує справжній дощ. Особливість дощового поливу в тому, що під час нього добре змочується не тільки грунт навколо рослини, але й надземна її частина – листя. Окрім зволоження, відбувається й охолодження повітря навколо нашого буряка.
- буряк добре росте, якщо його грядку регулярно спушувати.
- При пересаджуванні буряку, його потрібно підживити мінеральними добривами.
Якщо Ви посадити буряк вздовж грядок картоплі і помідорів, це допоможе рослинам боротися з фітофторозом.
Які дачні хитрощі допоможуть виростити гарний урожай моркви
Вирощування моркви не складне, але потрібно враховувати деякі агротехнічні прийоми. Поки морква ще не зійшла, її потрібно регулярно поливати. Після того, як з’явилися паростки, полив треба припинити приблизно на 2 тижні – це дасть змогу корінню овочу проникнути в землю глибше. Якщо погода буде дуже посушлива, тоді варто відновити полив, але робити його рідше.
Якщо Ваша морква погано росте, можна полити її соляним розчином: на 10 л води 1 столова ложка солі. Це стимулює активний зростання моркви.
Як виростити гарний урожай цибулі допоможуть дачні хитрощі
Цибулю виростити менш складно ніж, наприклад, огірки. Але й тут є свої маленькі секрети. Один із них – замочування цибулин у воді за день до висаджування. Садити цибулю потрібно у вологу землю на таку глибину, щоб кінчик цибулини доставав до вологи.
Досвідчені городники радять робити змішані посіви цибулі і моркви – так рослини будуть захищати одна одну від шкідників.