ГоловнаСад та городАктивоване вугілля допоможе позбутися хвороб розсади

Активоване вугілля допоможе позбутися хвороб розсади

Вирощування розсади досить клопітка справа. Особливо, коли вона починає хворіти. На допомогу може прийти звичайний аптекарський препарат – активоване вугілля. Хоча він і не вилікує всі захворювання рослин, проте допоможе у багатьох випадках. Якщо в аптечці є активоване вугілля, в якого вже вийшов термін придатності, не поспішайте його викидати, а використайте по догляду за розсадою і кімнатними рослинами.

Активоване вугілля можна використати для підготовки грунту для розсади

Аптечне вугілля – це пористий матеріал, який, немов губка, вбирає в себе молекули інших речовин. Інакше кажучи, він прекрасний абсорбент (поглинач).

Оскільки вугілля прекрасно вбирає вологу і захищає ґрунт від появи гнилі, його можна використовувати і для приготування грунту для розсади. Для цього потрібно додати його до грунту. На одну ємність досить 1-2 таблеток вугілля (яке попередньо потрібно подрібнити) або 250-500 мг порошку.

Активоване вугілля допоможе позбутися грибкових хвороб розсади

Як зазначалося вище, активоване вугілля чудовий абсорбент. Тобто вугілля добре вбирає зайву вологу, що не дозволяє розмножуватися патогенній мікрофлорі.  Саме завдяки таким властивостям, активоване вугілля допоможе позбутися грибкових хвороб розсади. Особливо це актуально для розсади, яка хворіє на чорну ніжку (гниль кореневої шийки сіянців).

Фахівці вказують, що врятувати розсаду нелегко. Тому важливо, як тільки виявлено ознаки хвороби, потрібно негайно присипати грунт товченим активованим вугіллям. Хворі пагони потрібно видалити і викинути, щоб зупинити розповсюдження хвороби. Видаляти хворий сіянець потрібно разом з землею навколо. Лунка з-під цього місяця, необхідно знезаразити, присипати товченим активованим вугіллям. Ті паростки розсади, які залишилися здоровими, краще пересадити у нові ємності зі знезараженим грунтом.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст