ГоловнаПсихологіяТоксичні стосунки з родичами потрібно розірвати

Сім’я – це основа всього для українців. Але існують ситуації, коли спілкування з деякими родичами отруює атмосферу всередині родини і тому такі токсичні стосунки з родичами потрібно розірвати, щоб ваша сім’я могла жити повноцінним життям. Поради психолога можуть допомогти розібратися в складній сімейній ситуації.

Іноді близькі родичі можуть стати токсичними і небезпечними для психічного здоров’я і матеріального стану. Психологи радять ставити на перше місце себе і свою сім’ю. Не варто терпіти людей, які чинять шкоду лише тому, що вони Ваші родичі.

Токсичні стосунки з родичами: основні ознаки недоброзичливих родичів

  1. Їм не можна довіряти.

Ви поділилися з родичем, наприклад кумом чи тіткою своє проблемою і попросили поради у дуже делікатному питанні. А через певний час Ви дізнаєтеся, що про Вашу розмову знають й інші члени родини. Ваша таємниця розкрита привселюдно.

Порада психолога: уникайте контактів з такою людиною, вона знову Вас підведе, на неї не можна покладатися.

2. Вони постійно Вас критикують.

Конструктивна і доброзичлива критика завжди вітається і вона просто необхідна для здорового спілкування. Але, якщо критика набуває принизливий відтінок, з’являються нотки знущання, це вже не критика, а психологічний тиск.

Порада психолога: тримайтеся подалі від таких людей, які не критикують, а тільки принижують Вас.

3. Вони поряд тільки тоді, коли їм щось потрібно

Багато стикалися з ситуацією, коли  родич з’являється в полі зору тільки тоді, коли потребували Вашої поради або емоційної підтримки. А часто і матеріальної допомоги. Після того, як Ви поговорите і підтримаєте, чи дасте грошей, цей родич зникав не невідомий час. Коли ж у Вас виникала потреба поговорити з цією людиною, у неї ніколи не було на Вас часу. Людина просто відмахнулася від Ваших проблем і потреб, як від чогось, що не варте уваги.

Порада психолога: не спілкуйтеся з такою людиною, яка лише використовує Вас.

4. Негативна поведінка і провокування відчуття вини

Токсичний родич може почати звинувачувати Вас у чомусь і ображати на порожньому місці. Але коли Ви повернетеся, щоб піти, він тут же змінить свій тон і кинеться хвалити Вас і захоплюються вами. Чи почне жалітися, намагаючись перекласти провину за свої негаразди саме на Вас.

Порада психолога: викресліть таку людину із свого життя. Такі люди не люблять, коли їх ігнорують. Вони готові на все, щоб повернути втрачений контроль над Вами.

5. Обманюють прямо в лице

Також, досить часта ситуація, коли родич дивиться Вам прямо у вічі і бреше. Стверджує, що нічого нікому не розповідав, нічого такого не робив, хоча Ви знаєте, що це неправда.

Деякі родичі так чинять, щоб збити вас з пантелику, змусити Вас засумніватися у власній адекватності чи оббрехати когось іншого у Ваших очах.

Порада психолога: не спілкуватися з такими людьми. Якщо цього не уникнути, жорстко вказуйте на брехню і відразу припиняйте розмову.

Токсичні люди, навіть якщо це ваші друзі або родичі, шляхом різного роду маніпуляцій можуть негативно вплинути на ваш розум.

Токсичні стосунки з родичами: як спілкуватися з такими людьми

Часто ми не можемо повністю припинити спілкування, адже як там не було – це наші родичі. Зрозуміло, що потрібно скоротити час перебування разом: зустрічатися тільки на великі родинні свята чи інші важливі сімейні збіговиська, де присутні багато інших людей.

Якщо існує можливість, краще взагалі припинити спілкування з токсичними родичами. Звичайно, це дуже важке рішення, яке змінить Ваше життя – після розриву з токсичним родичем Ви будете сумніватися у правильності свого рішення.

Потрібно визначитися – чим Ви готові пожертвувати, щоб захистити себе і свою сім’ю від нападок і маніпуляцій з боку рідні, і наскільки Ви готові це зробити. Пам’ятайте – всі самі кардинальні зміни в житті дуже болючі. Але з часом приходить полегшення і Вас задовольнить спілкування з колом Ваших близьких людей: з членами Вашої родини і Вашими друзями, яким Ви повністю довіряєте.

Токсичні стосунки несуть певні уроки долі

Ви не можете копіювати текст