ГоловнаПсихологіяТемперамент та їжа, яка відповідає кожному типу

Існує приказка «Ми те, що ми їмо». Їжа, яку ми любимо, може розповісти про тип темпераменту і про особливості характеру кожного типу. Ще давньоримський лікар Гален пов’язував типи темпераменту з тілесними рідинами і в залежності від цього поділяв на: сангвінік – гарячий та вологий, холерик – гарячий і сухий, меланхолік – холодний і сухий, флегматик – холодний і вологий.

Типи темпераменту

Сангвінік

Цей тип темпераменту вказує на імпульсивну і життєрадісну людину, яка легко на все реагує, любить задоволення, що робить сангвініка приємними у спілкуванні. Крім цього, сангвініки, впевнені, активні, легко контактують з новими людьми, прагнуть долати нові перешкоди. Однак вони непостійні, можуть робити кілька справ одночасно і не закінчити жодне з них.

Холерик

Люди цього типу ніколи не зупиняються. Вони ініціативні, пристрасні, зацікавлені, люблять контролювати інших. Холерики завжди поспішають, намагаючись закінчити розпочате. Так як і сангвініки, вони досить товариські, але не так відкрити. Холерики можуть бути потаємними, але водночас з цим – вони легко впадають у гнів і схильні до різких змін настрою.

Меланхолік

Люди з темпераментом меланхоліка занурені у свій внутрішній світ, багато речей сприймають песимістично. Їх сум легко може перерости в депресію через те, що вони дуже чуттєві. Одночасно з цим, вони уважні, співчувають іншим, мають творчі здібності і гарні виконавці. На відміну від попередніх типів, меланхоліки не намагаються бути у центрі уваги, тому вони воліють перебувати у тіні.

Флегматик

За своїм характером флегматики інертні, монотонні, спокійні, повільні. Навіть мова їх трошки уповільнена. Вони досить терплячі, працелюбні і незворушні. Вони не люблять змін, тому що їм складно пристосуватися до нового середовища.

В житті чистий тип темпераменту зустрічається досить рідко, і часто люди поєднують в своєму характері кілька типів темпераменту.

Темперамент та їжа, яка відповідає кожному типу і відображає вподобання

Уподобання в їжі можуть відкрити секрети темпераменту. Деякі фахівці вважають, що тільки по вибору фруктів можна з’ясувати, до якого з чотирьох типів можна віднести Вас.

Темперамент та їжа, яку вподобав сангвінік

  • м’ясо з великою кількістю спецій, особливо смажене;
  • з фруктів  сангвініки віддають перевагу яблукам за їх корисні якості а антиоксидантні властивості

Темперамент та їжа, яку вподобав холерик:

  • піца, спагеті, фастфуд, продукти з великою кількістю вуглеводів, солона і гостра їжу;
  • з фруктів холерики люблять кислі і в’яжучі плоди, наприклад, грейпфрут чи лимони.

Темперамент та їжа, яку вподобав флегматик:

  • змішані смаки, спокійний і без поспіху прийом їжі, різноманітні продукти;
  • флегматик любить баштанні, а також дрібні, але соковиті фрукти – персики і груші.

Темперамент та їжа, яку вподобав меланхолік:

  • люди-меланхоліки віддають перевагу стравам з солодким і кислим смаком; їсти вони люблять з задоволенням. Не цураються вони екзотичної кухні, наприклад, китайської;
  • улюблені фрукти меланхоліків ягоди, наприклад, полуниця, лохина.

Ви не можете копіювати текст