Батьки – це перші вихователі і вчителі для дітей. Існують правила, які підкажуть, що не можна робити батькам у присутності дітей. Коли діти ростуть, вони переймають поведінку, манери, спосіб спілкування своїх батьків. Тому батьки повинні не просто розказувати як поводитися, а показувати це своїм прикладом.
Не обговорювати і не ображати інших людей
Обговорювати людей за їх спиною це не етично. А у присутності дійте просто не допустимо. Діти обов’язково запам’ятають все, що Ви говорите і у самий непідходящий момент видадуть цю інформацію. Це може поставити Вас у дуже незручне становище. Уникайте сарказму і насмішок – діти дуже швидко засвоюють таку манеру спілкування, і вона може завадити їм спілкуватися у майбутньому.
Не критикуйте свого партнера
Критикувати чоловіка (дружину) у присутності дитини – це підривати їх авторитет. Які б особисті стосунки не були у подружжя, всі чвари вони повинні залишати між собою і обговорювати болючі питання тільки удвох. Діти повинні поважати кожного з батьків, але якщо вони будуть чути постійну критику і образи, то будуть сумніватися у важливості когось із батьків. Це призведе до того, що у дорослому житті діти так само будуть вести себе з партнером – образливо і зневажливо.
Не втрачайте контроль над собою
Будьте терплячими і витриманими, не гнівайтесь через дрібні промахи, особливо, коли це стосується Ваших дітей.
Дитинство – це час, який перевіряє нас на батьківство. Розкидані іграшки, олівці і папірці, крихти на підлозі, метушня і крики кого хочеш виведуть з себе. Але тим не менш, потрібно старатися не нервувати через це. Наші діти пізнають світ і свого часу будуть вчитися прибирати за собою. Особливо уникайте зривати на дітях своє роздратування, якщо вас розлютив хтось інший.
Не ігноруйте дітей
У дітей дуже багато запитань, як і у Вас було колись. Відповідати на них може бути непросто, але терплячість повинна завжди бути з нами. Адже, якщо ми не будемо відповідати на запитання наших дітей, вони будуть шукати відповідь деінде. І це може створити небезпеку для наших дітей. Окрім цього, даючи відповідь, Ви спілкуєтесь за малечею, а цього дуже не вистачає у наш час. Дорожіть моментами спілкування зі своїми дітьми.
Не використовуйте постійно гаджети
Гаджети стали невід’ємною частиною сучасного життя. Тим не менш, потрібно встановити певні рамки для користування дитиною планшетом чи смартфоном. І краще за все це робити на особистому прикладі. Нагадаємо, діти наслідують нашу поведінку і довіряють діям більше, ніж повчанням. Наприклад, якщо мама постійно сидить у телефоні, то й дитина захоче робити так само. У будь-якому випадку, занурення у віртуальний світ має бути дозованим. Пропонуйте дітям грати на вулиці, спілкуватися і веселитися з іншими дітьми. Чи самі спілкуйтеся – дайте відповіді на дитячі питання, разом почитайте книжку чи спільно придумайте казку.
Не брешіть
Це стосується всього. Частина батьків бреше, щоб вберегти своє чадо від якихось наслідків. Але звичка брехати дуже швидко переходить і на інші речі. І тоді спілкування з дітьми буде пронизане нечесністю. Це може призвести до того, що незабаром Ваші діти будуть віртуозно обманювати вас з приводу і без приводу. Уникайте брехні будь-що, тому що неприйняття брехні, згідно твердження психологів, закріплюється у дітей до 6-річного віку. Якщо з якоїсь причини Ви не можете сказати правду дитині, знайдіть пояснення чи пообіцяйте розказати це пізніше.
Ці прості правила допоможуть Вам уникати помилок у спілкуванні з дітьми.