Психологи виокремили кризи, які стаються майже в кожній родині. В цей період непорозуміння у подружжі домінує над коханням. Такі періоди стаються частіше за все по певним рокам сімейного життя і мають спільні риси. Насправді, кризи сімейного життя приходять до нас по роках і по подіям, пов’язаним з життям сім’ї. Кризи сімейного життя за роками можна розділити приблизно на 1,3,7,15,25,40 років. Але в кожній окремо взятій родині не буває певного сценарію життя, і орієнтуватися на числа сенсу немає. Психологи радять звертати увагу на події у сім’ї і дають поради, які можуть допомогти подолати складні періоди і рухатися далі у щасливому подружньому житті
Криза сімейного життя: 1 рік спільного життя, які поради дають психологи
Життя після весілля
Головною фразою кризи 1 року спільного життя можна умовно назвати: «Хто ти? Я тебе не знаю!».
Причини
Після «квіткового» періоду зустрічей, для молодять розпочинається життя поруч щодня. І не всі готові побачити, що кожного дня потрібно готувати їжу, прибирати, мити посуд, пилососити. І в цей час любий чоловік дивиться футбол. А ніжна молода дружина, яка здавалася самою досконалою жінкою, вміє готувати тільки яєчню. Це перебільшена схема взаємних претензій молодого подружжя у перший рік спільного життя. В таких ситуаціях, коли бажане не відповідає тому, що насправді, у людей накопичується невдоволення один одним і щастя прочинає руйнуватися.
Поради психолога, як подолати ці проблеми
Психологи радять молодятам, сісти і подумати, чи складно змиритися з недоліками своєї половинки і звернути увагу на її переваги. Наприклад, не так уже складно прибрати його розкидані по всьому будинку шкарпетки і не кричати на нього за це, якщо він допомагає прибирати зі столу і миє посуд за своїм бажанням. І можна пробачити їй невміння готувати, якщо вона створює в будинку спокій і затишок.
Звичайно, є такі якості, які зовсім не до душі, і змиритися з ними вкрай складно. З цим нічого не поробиш і потрібно вибирати: або ви розходитися, або жити і назавжди про це забувати. Інакше, постійні нагадування, не дадуть розвиватися шлюбу і негатив, який накопичується через дорікання, призведе до розриву стосунків.
Якщо Ви готові пробачити дрібні недоліки один одному, але мати спільне бажання Жити далі, Ваш союз має гарні шанси йти далі по бурхливому морю родинних стосунків.
Криза сімейного життя: 3 роки спільного життя, які поради дають психологи
Народження дитини
Поява первістка у сім’ї психологи часто називають кризою третього року.
Причини
Народження дитини пов’язано з емоційною і фізичним навантаженням, як для мами, так і для тата. Дружина незадоволена, що чоловік їй мало допомагає, а чоловік, в свою чергу, сердиться на брак уваги до своєї персони. Якщо ж у парі немає сексуальних відносин, то невдоволення починає переростати в бунт
Як впоратися з кризою третього року
Психологи рекомендують, незважаючи на складнощі, треба приділяти один одному більше уваги і часу. Не варто забувати, що ви кохаєте один одного, не переносьте всю любов і увагу тільки на дитину. Є ще бабусі, тітоньки, хресні – дайте їм можливість приділити малюкові увагу. В цей час сходіть разом в кіно, кафе або подивіться футбол Тобто, зробіть щось приємне одне для одного.
Криза сімейного життя: 7 років спільного життя
Рутина
Психологи назвали причину кризи семи років стосунків одним словом: «Рутина».
Причини
Ситуація, коли набридло все! Побут, діти, робота – все по колу. Ніяких емоційних сплесків. Ще називають – «Сірий день бабака»
Що робити в такій ситуації, щоб зарадити затуханню емоцій
Психологи рекомендують винити так, щоб відчути нові і яскраві емоції, яких так не вистачає у житті. Наприклад, відправитися у відпустку, з’їздити в іншу країну – змінити, нарешті, обстановку. Можна удвох записатися на танці або у спортзал, з’їздити покататися на ковзанах або роликах. Загалом, зробити щось, що Ви давно вже не робили або взагалі ніколи не робили. Все, що виходить за рамки ваших щоденних обов’язків, піде на користь.
Криза сімейного життя: 15 років спільного життя
Криза середнього віку
Зазвичай, така криза – середнього віку, трапляється частіше у тих людей, кому приблизно 40 років. Це припадає в середньому на 15 рік спільного проживання.
Причини
В такому віці у багатьох людей настає час переоцінки цінностей. Починають турбувати питання: «А чи все правильно в моєму житті?» і, здається, що час біжить невблаганно швидко, а раптом потрібно щось міняти, і іншого шансу вже не буде. Більше схильні до цієї кризи середнього віку чоловіки. У такий складний для них час, вони починають робити найнесподіваніші вчинки. Наприклад, заводять швидкоплинні інтрижки, стрибають з парашутом, йдуть із сім’ї – все заради того, щоб довести собі, що він ще хоч куди і зовсім нестарий. Ну і що, що діти в інституті, він, може, тільки жити починає. В цьому випадку, чоловіком рухає страх стати непотрібним своїй сім’ї.
Як з цим впоратися?
Не бійтеся говорити чоловікові, що він потрібен, що Ви цінуєте його і сильно кохаєте. Приділяйте йому увагу, даруйте приємні подарунки, а не шкарпетки з трусами на всі свята.
Криза сімейного життя: 25 років спільного життя, які поради дають психологи
Спорожніле гніздо
Криза батьків, коли йдуть із сім’ї їхні діти – це «Синдром спорожнілого гнізда»
Причини
Діти виросли, у них тепер своя сім’я, і турбота батьків їм потрібен лише час від часу. А Ви раптом усвідомлюєте, що життя втратило свій сенс і, здається, крім дітей Вашу сім’ю нічого давно вже не пов’язує. Такі ж почуття і думки можуть приходити і до Вашої другої половинки.
Поради психологів, як з цим впоратися
Психологи радять таким людям знайти новий сенс життя: збирати кошти на будинок, купите дачу, або присвятити час подорожам тощо. Ви стільки років прожили разом, Вас так багато об’єднує. Згадайте свої спільні мрії або придумайте нові.
Криза сімейного життя: 40 років спільного життя
Вихід на пенсію
Вихід на пенсію – криза самотності, приблизно на сорокових роках сімейного життя.
Причини
Спочатку вихід на пенсію чекають з нетерпінням, а коли, нарешті, настає цей довгоочікуваний момент, людина раптом губить себе. Вона відчуває себе непотрібною, їй більше нічим займатися, нема чого жити.
Як з цим впоратися?
Психологи радять знайти заняття, яке відволікає від тяжких дум. Потрібно знайти захоплення чимось, що подобається і приносить користь іншим членам сім’ї. Ще важливіше: робіть те, що хочеться, на що раніше не вистачало часу або сил. І рушайте удвох, нарешті таки, у весільну подорож навколо світу – адже ви це заслужили.