ГоловнаПсихологіяЯк маніпулятор впливає на свою жертву, щоб підкорити її собі

Як маніпулятор впливає на свою жертву, щоб підкорити її собі

Маніпулятори завжди тонко відчувають емоції своєї жертви. Вони використовують різні методи емоційного впливу, щоб підкорити її своїй волі і отримати бажане. Потрапити до нечистих рук маніпулятора досить легко, якщо виказати довіру, чим одразу скористається маніпулятор. Тому важливо розуміти, як маніпулятор впливає, щоб убезпечити себе від спілкування з негідними людьми.

Основні прийоми маніпуляторів

Маніпулятор примушує сумніватися у собі

Люди, які хочуть маніпулювати Вами, дуже добре вміють брехати, дивлячись прямо у вічі. Вони настілки впевнені у своїх словах, що Ви мимоволі починаєте сумніватися у собі.

Відчуття провини

Маніпулятори чудово знають, що у кожної людини є болюче місце. Як тільки вони зрозуміють, що саме, вони будуть постійно на неї тиснути. Це дуже небезпечно, адже, коли є почуття провини, Ви не зможете їм протистояти. Афірмації від почуття провини допоможуть подолати у собі це деструктивне почуття і зменшать ризи маніпуляцій.

Маніпулятори видають себе за жертву

Дуже часто маніпулятори використовують прийом, коли у своїх негараздах звинувачують саме Вас. Такі люди справжні майстри звинувачувати всіх і вся навколо, але тільки не себе.

Справи і слова розходяться

Маніпулятори можуть казати те, що Вам хочеться почути. Але все це лише брехня, тому що діють вони зовсім по-іншому. Не так, як Вам розповідають.

Ображатися – фішка маніпуляторів

На початку спілкування маніпулятори намагаються створити ситуації, щоб Ви почали їм довіряти. А потім, коли вони досягають цієї мети, вони починають використовувати все, що Ви говорили проти Вас. Вони намагаються присоромити Вас, розкритикувати Ваші думки і вчинки. І все це вони роблять, наголошуючи, що вони «засмучені» через це і їм «обідно за вас». Це маніпуляція!

Маніпулятор допомагає в «борг»

Щоб міцніше прив’язати до себе людину, маніпулятор може допомогти, щоб потім Ви відчували себе боржником. Вони вміють «допомагати» так, що у Вас падає самооцінка і Ви відчуваєте залежність від них. Наприклад, вони перенесли свою зустріч з манікюрницею, а потім тижнями нагадують, що більш нікого немає, хто здатен на таку жертву заради Вас.

Ваш слабкості маніпулятор використовує проти Вас

Саме через довірливість, яку ми описали в п.1, маніпулятор добре Вас знає. І тому їм легко впливати на ті місця, які найбільш вразливі. Якщо у Вас негаразди з близькою людиною, вони ще більше будуть очорняти її у Ваших очах, показуючи свою брехливу підтримку. Все це лише для однієї цілі – щоб Ви віддалилися від інших людей і завжди були поряд з маніпулятором.

Їм часто “гірше”, ніж Вам

Маніпулятори завжди дають зрозуміти, що вони найбільше потерпають від негараздів, які відбуваються з Вами. Навіть за найменшої Вашої помилки, маніпулятор зробить вигляд, що йому так погано, що Ви почнете себе ненавидіти.

Якщо маніпулятор стороння людина і Ви усвідомили його хижі наміри, потрібно припинити спілкування. Складніше ситуація, якщо маніпулятори – Ваші родичі. Але й тут можна дати собі раду. Тому цінуйте себе і людей, які за Вас вболівають.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст