ГоловнаПсихологіяГоловні правила для мами дівчинки розповідають психологи

Для дівчинки мама – це надорожча близька людина, найкраща подруга і головна наставниця. Тому важливо знати головні правила, які допоможуть мати чудовий контакт, щоб Ваша люба дитини зростала у любові і гармонії. Психологи і вихователі сформулювали кілька правил, які допоможуть мати чудовий контакт  мами з донькою і виростити справжню жінку.

Головні правила для мами дівчинки: грати з донькою

Разом з донькою у мами є ще одна можливість у житті пограти в кращі ігри для дівчаток: катати ляльок в колясці, сповивати пупсів, готувати татові обід з пластикових овочів, наряджати Барбі, грати в «класики» і стрибати на резинки. Як відомо, спільні ігри зближують – недарма на них побудовано більшість програм з тімбілдінгу. А емоційна близькість – запорука гармонійних відносин. Рухливі ігри для дітей допоможуть весело і корисно грати з донькою разом.

Головні правила для мами дівчинки: не забувати виховувати донечку

Балувані діти – це досить складна ситуація для родино, хоча і виправна. Якщо Вам не хочеться, щоб донька росла егоїсткою, потрапляла в неприємні історії і втрапляла у халепи з негарною компанією, потрібно іноді проявляти строгість. Тобто це необхідно робити у виключних випадках, щоб припиняти істерики, не вестися на маніпуляції, роз’яснювати, що добре і що погано.

Особливо уважно варто стежити за бабусями і дідусями: найчастіше саме вони завалюють онучок подарунками, носять на руках і годують з ложечки аж до інституту. Цим самим вони лишають дівчинку можливості набувати свого досвіду як правильно вчиняти, як турбуватися про інших, а не лише думати про себе.

Головні правила для мами дівчинки: не можна переносити на донечку свій досвід

Головні правила для мами дівчинки
Для дівчинки важливо отримуквати власний досвід під лагідним наглядом мами

Кожна людина, і дитина у тому числі – унікальна особистість. Тому психологи радять відсунути про свій досвід, крім тих життєвих уроків, які можуть вберегти доньку від небезпеки. Наприклад, якщо Ви в дитячому садку весь день плакали і звали маму, Ваша дівчинка зовсім необов’язково буде робити те ж саме. Можливо їй там сподобається і вона з радістю буде бігти до друзів щоранку.

Якщо у Вас у підлітковому віці було нещасне кохання, зовсім не факт, що це спіткає і дочку. А якщо це і станеться, то це буде абсолютно інший хлопчик і абсолютно не схожа на Вашу ситуація. Тому не можна переносити на донечку свій досвід і, наприклад, забороняти дівчинці кататися на ковзанах, тому що Ви у дитинстві саме так зламали ногу. Чи відмовляти на її прохання піти в музичну школу, тому що Вам не подобалися заняття музикою. У Вашої дівчинки свій унікальний досвід.

Головні правила для мами дівчинки: не можна зраджувати її довіру

Найкраща мама – та, якій можна про все розповісти. Вона не стане кричати і лаятися, коли дівчинка вже усвідомила свою провину. Чи не буде допікати, критикувати і висміювати почуття і думки своєї зростаючої донечки. Мама не стане зраджувати довіру і не розповість про секрети дівчинки нікому, навіть бабусі і найкращу подругу. Для мами завжди важливо серйозно ставитися до почуттів дівчинки і дати їй слушну пораду. Від такої мами немає сенсу приховувати щось і це дуже важливо. Адже брехня і недовіра – найпоширеніші проблеми у стосунках між дітьми і батьками.

Головні правила для мами дівчинки: потрібно навчати доньку допомагати у хатніх справах

Підготовка майбутньої дружини, мами і друга для повноцінної сім’ї починається ще змалечку, коли мами буде навчати доньку допомагати у хатніх справах. В залежності від віку для дівчинки можна підготувати завдання, які їй по силам. Наприклад, прибирати свої іграшки, з віком – готувати страви, хай і найпростіші. Звичайно, багатьом мамам швидше і легше це зробити самій. Але тільки так донечка зможе навчитися бути господинею.

Психологи рекомендують не відмовлятися від допомоги дівчинки, а привчати її до цього з ранніх років. Ідеальний вік для того, щоб залучити доньку до домашніх справ – з 2-3 років. У цей час діти прагнуть у всьому наслідувати дорослим і допомагати їм.

Головні правила для мами дівчинки: створювати правильне розуміння стосунків з чоловіком

Жінка відчуває себе по-справжньому жіночною, коли поряд з нею є справжній чоловік. А це означає, що дівчинці варто показувати правильне уявлення про те, яким повинен бути ідеальний чоловік. Якщо у дівчинки є приклад – батько, дідусь, братик, постарайтеся не критикувати при ній цю людину, не висловлюватися про нього негативно. Фрази на кшталт: «Не повторюй моїх помилок, не зв’язуйся з таким, як твій батько!» можуть завдати дівчинці важку психологічну травму. Краще навпаки – підкреслюйте позитивні риси коханого чоловіка Вашої доньки. При цьому ідеальний образ дівчинки повинен бути близький до реальності. Інакше Ви ризикуєте виростити принцесу, яка все життя чекатиме принца на білому коні.

Головні правила для мами дівчинки: не можна змішувати ролі

Іноді мами, заради того, щоб бути найкращою подругою для своєї дівчинки, можуть змушувати ролі. Тобто вони «впадають у дитинство» і починають серйозно, а не в ігровій формі, вивчати генеалогічне дерево маленьких поні. Або, навпаки, беруть дівчаток з собою на дорослі заходи, в гості до своїх друзів, де немає однолітків тощо.

Ще одна поширена помилка – вимагати, щоб дівчинка розповідала мамі всі подробиці свого життя, аж до незначних дрібниць. Психологи радять дозволити доньці ділитися деякими секретами тільки з подругами-ровесницями. Донька повинна мати своє хобі і пристрасті, особистий простір і час. Роль мами особлива: вона не тільки подруга, а й досвідчена наставниця, учитель, порадник, і немає ніякого сенсу відмовлятися від цих ролей.

Головні правила для мами дівчинки: підтримуйте емоційний контакт

Для будь-якої дитини важливі прояви любові, турботи і підтримки батьків. Тим більше для дівчаток. Мама і тато дівчинки, повинні підтримувати емоційний контакт зі своєю дитиною. Будьте ніжні з дочкою, більше обіймайте і цілуйте, посміхайтеся один одному. Можна разом валяйтися у ліжку чи борсатися у снігу. Саме такі моменти розкажуть про Вашу любов краще всяких слів.

Ви не можете копіювати текст