ГоловнаПсихологіяЕмоційне вигорання: ознаки та як його перебороти

Складна психологічна проблема, яка є у багатьох дорослих людей – емоційне вигорання. Психологи вказали на основні ознаки та дали поради, як його побороти.

Емоційне вигорання: ознаки

Психологічна проблема сучасного стрімкого життя – емоційне вигорання. Це негативне явище в першу чергу проявляється в роботі та в побуті. Зазвичай, емоційне вигорання настає через рутинну та нудну роботу як в офісі, так і вдома.

Про емоційне вигорання свідчать наступні ознаки:

  • відсутність цікавості до роботи, сім’ї, рідко – до життя;
  • втрата мотивації і натхнення;
  • дратівливість;
  • відмова від спілкування з оточуючими людьми;
  • відчуття особистої нікчемності.

Емоційне вигорання: як його перебороти

Психологи вважають, що побороти цю недугу можна на ранніх стадіях прояву. Як тільки людина відчуває одну або кілька ознак емоційного вигорання, їй варто перемикнути свою увагу на інші справи.

Якщо емоційне вигорання Ви відчуваєте на роботі, тоді Вам конче необхідно взяти відпустку. Адже здоров’я важніше за все, а при гарному самопочутті – продуктивність праці буде значно вища.

Якщо причиною емоційного вигорання став побут та домашні клопоти, потрібно змінити пріоритети. Можна не досконало прибирати, а звільнивльнений час витратити на спілкування з людьми, похід в кіно чи на побачення.

У разі, якщо емоційне вигорання не вдається подолати самостійно, варто звернутися за допомогою до фахівця, щоб ця психологічна проблема не перетворилася на більш серйозну.

Ви не можете копіювати текст