ГоловнаПсихологіяДепресія у дітей: як помітити вчасно симптоми

Депресія у дітей: як помітити вчасно симптоми

На жаль, депресія буває не тільки у дорослих і підлітків, а й в більш молодших дітей. Стреси, різкі зміни у житті, новий дитячий колектив чи підростання і, пов’язані з цим гормональні сплески, провокують появу цієї хвороби.

Якщо у Вашої дитини проявляються якісь з нищезазначених ознак, Вам потрібно терміново звернутися до спеціаліста, щоб допомогти своїй дитині подолати важкий життєвий період.

Депресія, симптоми у дітей: дитина почала гірше навчатися

Зазвичай, просто так, дитина не запускає навчання. Цьому є причини: конфлікти з однокласниками чи вчителями, недостатньо уваги вдома, складнощі у засвоєнні навчального матеріалу –все це може стати причиною. Різка зміна в оцінках може стати сигналом, що Вашій дитині потрібна допомога.

Депресія, симптоми у дітей: дитина багато спить

Одною з ознак депресії являється порушення сну. Як правило, порушується якість сну і за ніч організм просто не встигає відпочити, а мозок «перезавантажитись».  Через це для відпочинку організм потребує більше часу і все одно, енергії не вистачає. Часто діти, які страждають на депресію, «добирають» час сну вдень. Чи намагаються прогуляти перші уроки, щоб довше поспати.

Депресія, симптоми у дітей: дитина мало спілкується

В стані депресії люди воліють залишатися якомога більше часу на самоті: контакти і спілкування потребує багато енергії, якої просто не вистачає.  Якщо Ваша дитина перестає спілкуватися з друзями, скасовує зустрічі, варто звернути на це пильну увагу.

Депресія, симптоми у дітей: відмова від розваг

Якщо Ваша дитина відмовляється від спільного проведення часу як з друзями, так і з Вами, не хоче ні на прогулянку в парк, в кіно чи в улюблений розважальний комплекс, це може бути ознакою депресії. Відмовляючись від розваг, дитина береже свої сили. Це важливий дзвіночок, що дитині потрібна допомога.

Депресія, симптоми у дітей: дитина плаче частіше, ніж зазвичай

Плач – це прояв негативних емоцій, які періодично бувають у кожної людини. Але, якщо плач виникає за найменшої невдачі чи переживання, можливо, варто поспілкуватися зі спеціалістом. Особливо, якщо дитина не хоче, щоб її втішали.

Депресія, симптоми у дітей: змінюються харчові звички

Симптомом депресії може бути зміна апетиту – в сторону зменшення або збільшення. Головна небезпечна ознака – зміна відбувається різко і досить сильно. Якщо зміна звичайного харчування супроводжується ще й іншими симптомами, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст