У подружньому житті у деяких жінок виникають стреси і, навіть, депресії. Основні причини такого стану виділили психологи і розповіли про них, щоб заміжня жінка проаналізувала і спробувала щось змінити у своєму житті.
Депресії і стреси у заміжніх жінок: побутові проблеми
Найпоширеніша причина стресової ситуації у жінки – хатня робота. Через надмірну завантаженість побутовими справами, жінка перестає себе відчувати повноцінною особистістю. На жінку лягає вантаж своєї роботи, виховання дітей, хатня робота – все це лишає її енергії і на радість в жінки просто не лишається сил. Щоб уникнути стресу і депресії від перенавантаження, психологи радять ділити обов’язки по дому з чоловіком, а не звалювати все на тендітні жіночі плечі.
Депресії і стреси у заміжніх жінок: відсутність романтики
Після весілля, подарунків і медового місяця починається буденне життя подружньої пари. З часом романтичні моменти «букетного» періоду зникають. Відсутність романтики і сімейному житті досить поширена проблема, яка негативно позначається на психологічному стані жінки.
Квітів у свята і чергових поцілунків може не вистачити, щоб жінка відчувала себе коханою. Психологи радять Вам періодично влаштовувати романтичні прогулянки, вечері і побачення, щоб додати нотку пристрасті у сімейні стосунки.
Депресії і стреси у заміжніх жінок: байдужість чоловіка
У багатьох сім’ях складається ситуація, коли у домашніх справах чоловік взагалі не допомагає чи допомагає номінально. Відсутність допомоги чоловіка у побуті і участі у вихованні дітей, сильно впливає на психологічний стан жінки. Їй починає здаватися, що в будинку все тримається на ній, а «кам’яна стіна» відсутня – нема віри в підтримку чоловіком, з яким вона взяла шлюб. В такому випадку психологи радять поговорити з чоловіком безпосередньо і домовитися про співпрацю в сімейних справах і у вихованні дітей.
Депресії і стреси у заміжніх жінок: відсутнє спілкування на поза побутові теми
Спілкування подружжя після народження дітей часто обмежується тільки побутовими темами. Зникають спільні з коханим посиденьки, на яких Ви обговорювали все, що Вас хвилює, все, що він дізнався і ділився з Вами. Це дуже впливає на психологічну атмосферу у сім’ї – зникає інтерес один до одного. Психологи дають пораду іноді залишатися удвох і розмовляти про все, окрім побутових повсякденних тем.
Депресії і стреси у заміжніх жінок: нехтування зовнішністю
Через зайнятість на роботі і вдома, через відсутність настрою і нестачу енергії, після одруження жінки часто кивають на себе рукою. Жінка перестає виглядати вдома охайною і доглянутою, їй стає байдуже до свого зовнішнього вигляду. В жінки не вистачає сил, щоб радувати себе покупками, новою зачіскою і манікюром. Але ці дрібниці дуже важливі, адже вони здатні надати жінці натхнення і впевненість в собі, що допоможе підтримувати відносини у сім’ї.
Психологи радять чоловікам задуматись, якщо жінка перестала доглядати за собою: вона може просто бути впевненою, що чоловік вже нікуди не дінеться, а ще це може бути потужним сигналом – жінка знаходиться у розпачі і на грані депресії.
Одна з цих причин навряд чи призведе до занадто страшних наслідків. Але у сукупності і на протязі певного часу, дія цих чинників буде впливати на жінку і почне вводити в стресовий стан. Як результат – у жінки може початися депресія, позбавитись якої можна буде тільки за допомогою спеціаліста.