ГоловнаПсихологіяЧому важливо, щоб діти вміли писати від руки: розвиток дрібної моторики дитини

Доктор Комаровський в одній із соціальних мереж поділився порадами психолога. Психолог розповів, чому важливо, щоб діти вміли писати від руки.

Доктор Комаровскьий підтримує думку важливості вчити дітей писати від руки у наш час, коли скрізь панують різноманітні електронні гаджети. Справа в тому, що вміння красиво писати від руки впливає на багато характеристик людини.

Дрібна моторика

Коли ми у повсякденному житті користуємось планшетом чи телефоном, то в нас не задіяна дрібна моторика. Це здатність виконувати маленькі і точні рухи кистями та пальцями. Дрібна моторика впливає на розвиток малюка. Науково доведено, що інтелект пов’язаний з розвитком дрібної моторики. Дрібна моторика розвивається коли ми малюємо, виліплюємо, а головне – пишемо від руки.

Розвиток мови

Психологи відмічають, що розвиток дрібної моторики сприяє розвитку тих відділів головного мозку, які відповідальні за мову. Тому логопеди, наприклад, під час своєї роботи з дітьми, багато уваги приділяють саме пальцевій гімнастиці.

Уважність

Коли ми пишемо від руки, то перевірка написаного та виправлення помилок – то робота. А коли ми використовуємо комп’ютер – достатньо нажати лише кнопку. Тобто, при написанні від руки, дитина проводить аналіз роботи. При використанні гаджету, дитина абсолютно не розуміє помилки та як їх виправляти. Більш того, гірше запам’ятовує правильний варіант.

Розвиток навичок читання

Вчені дійшли висновку на базі проведених спостережень, що діти, які пишуть від руки, легше опановують навички читання. Вони краще запам’ятовують літери і їм легше дається вміння складати літери у слова.

Ви не можете копіювати текст