Взимку, щоб позбутися льоду та снігу, комунальні служби посипають тротуари та дороги реагентами та сіллю. Як наслідок – на взутті залишаються білі плями від солі. Почистити замшеве взуття від вуличної солі дуже складно, але можливо і в домашніх умовах.

Як почистити замшеве взуття від вуличної солі

Сольові розчини з’являються на взутті внаслідок посипання тротуарів сіллю. Через складнощі догляду, багато людей відмовляє собі у придбанні красивого замшевого взуття на зимовий період.

Існує декілька способів, які допоможуть позбутись сольових плям на замшевому взутті у домашніх умовах.

  1. Після прогулянки, необхідно відразу протерти взуття губкую, яка змочена в оцті. При цьому сіль буде розчинятися. Пiсля висихання замші не залишиться білих плям.
  2. Якщо після повернення додому, у Вас не було можливості використати перший метод і соляні плями висохли, Ви можете спробувати скористатися мильним розчином. Для цього робиться мильний розчин, часто до нього додають ще декілька крапель нашатирного спирту. Потім суху губку потрібно змочити у ньому і протери сухі плями солі на Вашому замшевому взутті.
  3. Ще один метод – потерти замшеву поверхню сухою скоринкою хліба. А потім почистити взуття спеціальною щіткою для замші.
  4. Коли Ви купуєте замшеве взуття, модна одразу придбати спеціальні засоби для догляду за ним. Зазвичай, це пінка, яку потрібно нанести на поверхню взуття і залишити на деякий час. Після чого просто протерти спеціальною щіточкою. Речовини, що входять до складу таких засобів по догляду, допомагають очистити засохлу сіль.

Як почистити замшеве взуття від бруду і жирних плям

Найбільш прийнятне чищення замшевого взуття – суха чистка чи за допомогою піни. Мити, або прати замшу можна лише у крайніх випадках, адже цей матеріал не любить воду.

Якщо у Вас є жирна пляма на взутті, можна на неї нанести декілька краплин бензину чи трохи тальку. Для видалення жирної плями, потрібно потерти забруднене місце ваткою, змоченою у бензині.

Можна скористатися тальком. Потрібно нанести його на пляму, почекати поки тальк вбере в себе жир і потім почтисти сухою ганчіркою або щіточкою.

Сліди від кулькової ручки або фломастеру, можна видалити, потерше це місце наждачним папером або м’якою пилочкою для нігтів. Але діяти треба дуже обережно, щоб не зашкодити покриттю. Після цього потрібно почтисти щіточкою, щоб ворсинки замшу розпушилися.