ГоловнаКрасуня10 поширених помилок у догляді за волоссям, яких слід уникати

10 поширених помилок у догляді за волоссям, яких слід уникати

Правильний догляд за волоссям – запорука його здоров’я і гарного вигляду. Фахівці назвали 10 поширених помилок у догляді за волоссям, яких слід уникати. Якщо доглядати за певними правилами, ви матимете гарний вигляд волосся.

10 поширених помилок у догляді за волоссям, яких слід уникати

Правила догляду за волоссям нескладні, а слідування ним буде мати величезне значення для вашого волосся

1.Використання гарячої води для миття голови

Мити голову слід теплою водою, тому що гаряча вода сушить шкіру голови. Суха шкіра голови викликає свербіж і лупу, чого слід уникати. Крім цього, гаряча вода робить видаляє всі натуральні олії з волосся. Звичайно, нікому не потрібне жирне волосся, і мета миття волосся – видалити небажаний жир. Однак деякі ефірні олії повинні залишатися на волоссі. Без них волосся стає ламким і сухим, що призводить до розтріскування волосся і появи кінчиків, що січуться.

Фахівці рекомендують після того, як помили голову, сполоснути її прохолодною водою. Холодне волосся запечатує кутикули, утримуючи вологу у волоссі.

2. Занадто часте миття голови

У багатьох жінок є звичка щоденного миття голови. Тут є свої плюси, але вистачає й мінусів. Справа в тому, що занадто часте миття голови має той самий ефект, що й миття гарячою водою. Це позбавляє волосся ефірних олій і, це не робить волосся чистішим. Єдине, що робить часте миття голови з вашою шкірою – це робить її сухою та ламкою. Тому не треба мити волосся поки воно не стало брудним.

Порада: для частого миття голови слід брати шампуні більш легкі, які не роблять глибинне очищення шкіри. Таким чином, модна частково зберегти потрібні ефірні олії.

3. Неправильне використання кондиціонера – одна з поширених помилок у догляді за волоссям

Це одна з найбільш поширених помилок, особливо для тих, у кого волосся схильнн до сухості. Поширеною помилкою є думка, що використання кондиціонера біля коріння голови зробить ваше волосся м’якшим. Технічно це можливо, але кондиціонери призначені для кінчиків волосся, а не для коріння. Крім того, кондиціонер може зробити коріння волосся більш м’яким, але шкіра голови може відчувати свербіж. Тому краще перестрахуватися і використовувати кондиціонер тільки для кінчиків волосся.

4. Термозахист і термоінструменти

Щоб волосся мало гарний вигляд, необхідно використовувати захист для волосся перед використанням випрямляча або фена, інакше можна спалити волосся. Це не тільки призводить до січених кінчиків і ламкості, але також призводить до того, що волосся з часом змінює колір і стає попелястим і тьмяним. Можна використовувати простий термозахисний спрей, і це допоможе врятувати волосся.

5. Використання гребінця з маленькими зубцями, щоб розплутати волосся – одна з 10 поширених помилок

Це особливо актуально для тих, у кого кучеряве густе волосся, яке має схильність заплутуватися. Використання гребінця з маленькими зубами зламає волосся і вирве його.

Слід вибирати щітку з широкими зубами, наприклад плоску щітку, щетинки якої рухаються, коли ви розчісує волосся. Це дуже важливо при розчісуванні волосся, щоб не ламати волосини.

6. Витирання волосся рушником

Коли ми висушуємо волосся рушником, то по суті, це означає, що ви розтирає волосся. Розтирання ніколи не піде на користь шкірі чи волоссю. Це викликає ламкість та сухість. Однак, є «правильний» спосіб висушити волосся рушником. Рушником треба промокнути волосся рушником, намагаючись не перекручувати.

7. Ігнорування лупи

Багато людей знають, що ігнорувати лупу не рекомендується, але більшість думає, що це робиться з естетичних міркувань і для того, щоб шкіра голови не свербіла. Але, що важливіше, ігнорування лупи є основною причиною випадання волосся.

Лупа може викликати випадання волосся двома способами. Перший спосіб полягає в тому, що коли лупа дійсно сильна, вона може сильно свербіти, а сильне розчісування волосся може призвести до їх випадання.

Другий спосіб, яким лупа може вплинути на ріст волосся, полягає в тому, що лупа викликає товстий шар відмерлої шкіри на шкірі голови, перешкоджаючи росту волосся. Докладніше про це можна прочитати тут.

8. Сон з мокрим або вологим волоссям

Якщо лягати спати з мокрим волоссям, це може спричинити те, що воно стає крихким. Тобто спання з мокрим волоссям робить його схильним до поломок, якщо з ним не поводитися обережно. Чим більше тертя, тим більше шкоди можна завдати своєму волоссю. Крім того, розплутати волосся вранці буде складнішим завданням.

9. Маска для волосся

Фахівці наполегливо рекомендують використовувати маску для волосся. І це корисно не тільки для тих, у кого сухе волосся. Маска для волосся заспокоює жирну шкіру голови, забезпечує таке необхідне зволоження та видаляє залишки продуктів, які можуть сприяти жирності волосся. Важливо використовувати маску тільки на чисте волосся, інакше вона не допоможе – якщо наносити її на брудне волосся.

В середньому рекомендується робити маску для волосся раз на тиждень. Але багато залежить від індивідуальних особливостей волосся. Також, частота використання масок залежить від інгредієнтів та/або, якщо ви проводите лікувальний курс для волосся.

10. Одна з 10 поширених помилок у догляді за волоссям – не давати волоссю дихати

Всі професіонали, які працюють з волоссям – і трихологи, і перукарі, стилісти, нагадують, що волоссю потрібен перепочинок. Наприклад, якщо ви носите зачіску, збираючи волосся в тугий хвіст протягом тривалого періоду часу, це може викликати напругу у волоссі, що, у свою чергу, може призвести до його випадання. Найкращий час, щоб дати голові та волоссю перепочинок, – це ніч, коли ви спите. Тому перед сном слід розчесати волосся і дати йому «спати» і відпочивати разом з вами.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст