ГоловнаГосподиняШкільний рюкзак повинен бути зручним і ергономічним

Шкільний рюкзак повинен бути зручним і ергономічним

Занадто важкий рюкзак може зашкодити дитині. Батьки повинні контролювати, щоб шкільний рюкзак був зручним і ергономічним. Особливо це стосується молодших школярів. Через надто важкий рюкзак, у школяра можуть з’явитися болі у спині і шиї

Шкільний рюкзак, яка вага допустима для дитини

Медики вважають, що вага рюкзака школяра не повинна перевищувати позначку у 10% від ваги тіла дитини.

Якщо дитина користується валізою на колесах, то її вага повинна бути не більше, ніж 20% маси тіла. Тобто, якщо дитина важить 35 кілограмів, то рюкзак, який носить школяр на спині, складає 3,5 кілограми.

Що загрожує дитині, якщо шкільний рюкзак важче

Що може статися, якщо шкільний рюкзак буде важчим, ніж рекомендують фахівці? У дитини можуть з’явитися симптоми, які потім переростають у хронічні хвороби

  1. Виникають болі в спині і шиї.
  2. Дитину можуть турбувати м’язові болі.
  3. Виникає ризик падінь і травм.
  4. З’являється викривлення хребта.

Шкільний рюкзак можна полегшити разом з дитиною

Фахівці радять батькам переглядати вміст шкільного рюкзака своєї дитини. Досить часто і вчителі дають дозвіл не носити всі підручники, а брати 1 книгу з 1 предмету на парту. Тобто дитина повинна домовитися з товаришем, з яким сидить у школі за однією партою, хто які підручники носить. У цьому школярам можуть допомогти їх батьки.

Щовечора батьки повинні викладати з шкільного рюкзака зайве шкільне приладдя, яке не потрібне наступного дня на заняттях. Адже діти, особливо молодші школярі, часто забувають це робити.

Сучасний світ дає можливість замінити велику кількість підручників на зручний і вже достатньо доступний варіант – електронні підручники. Якщо у Вашій школі ще не заведено навчатися по електронній книжці, то Ви можете вирішити питання наступним чином. Всі підручники Ваш школяр залишає у своїй шафці в школі. На уроки він бере ті, які потрібні. А вдома займається за електронними підручниками. Тобто Вашій дитині зовсім не знадобиться носити книги в школу і потім додому.

Важливий момент, на якому наполягають фахівці – нагадуйте дитині, що шкільний рюкзак необхідно носити на обох плечах, а не на одному.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст