ГоловнаГосподиняЯк почистити килим після домашніх улюбленців

Як почистити килим після домашніх улюбленців

Домашні улюбленці – чи то песик, чи котик, чи крисли або інші без екзотичні тварини, дарують чудові моменти спілкування. Але це не виключає, що станеться прикрість і речі будуть забруднені. Тому корисні поради, як чистити килим після домашніх улюбленців, стануть в пригоді багатьом. Особливо, зважаючи на те, що нам не знадобляться електричні засоби, достатньо буде того, що є в шафці кожної господині.

Корисні поради, як чистити килим після домашніх улюбленців

Прості способи прибирання допоможуть мати чисті килими.

Вологе прибирання, якщо котик не дотерпів до лотка

Бувають прикрі випадки, коли кіт чи собачка, зробив “сюрприз” на килим або на килимове покриття і тут потрібно швидко все прибрати, щоб запах не проник вглиб ниток. для цього треба зробити вологе прибирання з використанням простого розчину.

  • вологу з килима треба промокнути паперовими рушниками (можна використати старі газети), але не втирати у килим;
  • пляму треба залити розчином оцту та води (пропорція 1 : 1) і так залишити на пів години;
  • через 30 хвилин видалити оцет за допомогою губки та холодної води.

Таке чищення запобігає повторним міткам тварин, яким запах оцту неприємний.

Сухе чищення слідів

Якщо чищення оцтом здається не достатньо відповідним варіантом, можна прибрати сліди життєдіяльності домашнього улюбленця, за допомогою сухого чищення звичайною харчовою содою.

Вологу пляму на килимі треба промокнути, а потім це місце треба присипати, яка вбере всю рідину та вологу. Приблизно через 15 хвилин після висихання треба змести соду щіткою або віником (можна зібрати соду пилотягом). Замість соди можна використовувати сіль. Такий спосіб можна застосувати після обробки оцтом.

Корисні поради, як чистити килим після домашніх улюбленців: глибоке очищення килима можна робити декількома способами

Ці варіанти передбачають використання різних складових і того, скільки у вас є часу на прибирання

  • вологим віником або цупкою щіткою можна пройтися по поверхні килима. Це допоможе прибрати довгу вовну. А шерстинки, що глибоко проникли в покриття, піднімуться;
  • килим можна чистити спеціальною щіткою для вичісування тварин. Це досить важкий процес, але це допоможе добре очистити від шерсті та бруду килим глибоко між ворсинками;
  • скребок для вікон з жорстким гумовим ребром допоможе звантажити з поверхні килима шерсть, що залишилася після пилотягу;
  • ефективний спосіб – розбризкавши кондиціонер для білизни перед чищенням (розчин 1 до 1 з водою). Це допоможе зробити вовну м’якшою і «відокремити» від ворсинок покриття. Потім, якщо є змога, пропилотяжити за кілька хвилин або підмести віником.

Прибирання килимів потрібно проводити якнайчастіше. Так легше позбутися вовни домашніх улюбленців і запобігти виникненню алергії у членів сім’ї.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст