Головна Господиня Як позбутися нітратів і пестицидів в овочах і фруктах

Як позбутися нітратів і пестицидів в овочах і фруктах

Овочі і фрукти під час вирощування насичуються різними речовинами, якими їх обробляли. Не завжди вони небезпечні для людини. Тому господині розповіли, як позбутися нітратів і пестицидів в овочах і фруктах перед вживанням чи перед приготуванням страв. Ці прості поради допоможуть зберігати здоров’я Вашої родини.

Як позбутися нітратів і пестицидів в капусті

Огородники вказують, що більша частина нітратів накопичується у верхніх листах капусти та в качані. Тому перед приготуванням капусти, їх потрібно обрізати і викинути.

Як позбутися нітратів і пестицидів в картоплі та у кабачках, огірках та баклажанах

Картопля збирає нітрати під шкіркою та в серцевині бульби. Тому, під час приготування, коли вода закипіла, її потрібно злити і варити картоплю у новій воді.

Щоб позбутися шкідливих речовин в цих овочах, перед вживанням їх потрібно почистити від шкірки.

Як позбутися нітратів і пестицидів в салаті і в зелені

Зелень накопичує хімічні речовини у прожилках та в черешках. Тому завжди треба перебирати зелень і викидати ці частини. Також, буде добре замочувати зелень на деякий час у воді, а потім добре промивати під проточною.

Як позбутися нітратів і пестицидів в помідорах

Показником як недозрілості цього овочу, так і з великою долею ймовірності – наявність шкідливих речовин, буде біла м’якоть та товсті прожилки на зрізі. Потрібно старатися не купувати такі томати. Якщо ж вже Ви придбали такі, то покладіть їх у воду на годину. Потім ретельно помийте під проточною і видаліть всі білі жилки і шматки м’якоті.

Як позбутися нітратів і пестицидів в коренеплодах

На верхівці і у хвостиках моркви, буряка і редиски накопичується велика кількість шкідливих речовин. Перед вживанням у моркви треба обрізати кінчик на 1см. Якщо є позеленіння, то повністю його видаляйте.

Як позбутися нітратів і пестицидів у винограді та в грушах і яблуках

Для гарного зберігання, виноград обробляють фунгіцидами. Щоб його позбутися, перед вживанням достатньо добре промити грона.

Якщо при купівлі яблук та груш Ви відчули, що вони липкі і слизькі, значить їх обробили спеціальними хімікатами. Це робиться, щоб фрукти довше зберігалися. В такій ситуацій, фрукти потрібно добре помити, а вживати їх можна тільки знявши шкірку.

Як позбутися нітратів і пестицидів в кавунах

Досвідчені аграрії не радять купувати кавуни. Які розрізані і загорнуті шматками в харчову плівку. Адже це чудове джерело розмноження різних шкідливих бактерій. Якщо куплений кавун має жовтуваті товсті прожилки, значить його підживлювали хімічними препаратами. Можна провести тест: покласти шмат кавуна і скляну з водою на хвилину. Якщо вода змінила колір, значить ягоду підживлювали хімічними препаратами, якщо водна просто стала мутною – кавун чистий і його можна вживати.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами