Як можна зекономити на сплаті за газ? – дуже актуальне питання. На жаль, в листопаді вже четвертий раз поспіль тарифи на газ підвищуються. В останній осінній місяць 2020 року, в деяких регіонах ціна газу зросла на 25-30 відсотків. Тому корисні поради, як можна зекономити на сплаті за газ, можуть допомогти, якщо спробувати їх реалізувати. Звичайно, певні кроки потребують часу і певних витрат, але в подальшому, це суттєво полегшить навантаження на сімейний бюджет. Отже, 5 практичних порад, які можуть допомогти зекономити і менше платити за газ
Оператор з постачання газу
Споживчі газу зараз можуть обирати собі оператора, який буде постачати газ до домівки. Потрібно знайти оператора, який надає цю послугу за нижчою ціною, але якісно, без перебоїв. Ви можете укласти угоду на постачання газу навіть з оператором, який знаходиться в іншому регіоні. Наприклад, у листопаді 2020 року київський оператор “Мегаватт Енерго” (Київ) пропонує вартість – 6,22 грн. за 1 куб. м. газу з урахуванням ПДВ. Це поки найнижча ціна місяця. Інший оператор – “Запорожгаззбут”, пропонує ціну 8,9 грн. за 1 куб. м. – і це найвища ціна.
Вибираючи нового оператора постачання газу, потрібно обов’язково з’ясувати, чи існує в нього вся необхідна інфраструктура для забезпечення постачання газу і обслуговування клієнтів. Це убезпечить Вас від необхідності в подальшому витрачати гроші на поїздки в інший регіон для укладання договорів, уточнення тощо.
Оптимальний тарифний пакет
Різні постачальники газу пропонують різні пакети. Тобто це може бути тарифний план при споживанні з розрахунку на місяць, а може бути пакет з умовами, які надаються споживачу, якщо угода на постачання газу підписується на рік. Наприклад, в компанії «Нафтогаз України» річний тарифний пакет дорожчий. Проте в ньому є умови, які більш сприятливі, ніж при місячній угоді на газ.
Зменшення втрат тепла
Цей важливий момент може серйозно впливати на оплату газу. Адже, якщо домівка добре утеплена і не має дірок, протягів і різних щілин, то і втрати тепла будуть мінімальними. Тому так важливо перед початком опалювального сезону перевірити житло і утеплювати за необхідності. Можна заклеїти вікна, якщо в них є шпарини. Поставити ущільнювачі на двері.
Біля радіаторів опалення (між батареєю і стіною) можна встановити спеціальні екрани, які відбивають тепло назад у кімнату. Таким чином гріється не стіна на вулицю, а повітря в кімнаті.
Також, сучасні технології пропонують спеціальні теплозберігаючі плівки на вікна. Завдяки ним тепло не буде уходити через скло і, відповідно, треба менше споживати газу на опалення.
Ці заходи потребують певних витрат, але в кінцевому результаті – допоможуть зекономити на сплаті за газ.
Не треба опалювати всі приміщення, а тільки ті, де живете
Якщо в будинку постійно використовуються не всі кімнати, тоді варто опалювати тільки там, де Ви буваєте. Тобто не треба витрачати кошти, щоб працювало опалення, наприклад, в гостьовій кімнаті, де тижнями ніхто не живе. Ще один варіант економії – встановити на радіаторах опалення спеціальні регулятори температури. Таким чином можна ставити вищу температуру, де це потрібно. І ставити мінімально, де Ви рідко буваєте.
Нове обладнання допоможе зекономити на сплаті за газ
В даному випадку також доведеться трохи розкошелитися, але результат порадує Вас, як з економічної точки зору, так і в сенсі більш комфортного проживання. Старі батареї менш ефективні, бо з різних причин, при нагріванні віддають менше тепла. Тобто і протоплювати доводиться більше. Зараз існує великий вибір і за різною ціною сучасних приладів-радіаторів опалення, які максимально віддають тепло в опалюване приміщення.
Якщо є можливість, можна подумати над варіантом опалювального котла. Тобто купити новий, більш сучасний і економний. Або ж замінити його на твердопаливний чи з комбінованим видом опалення.
Ці прості поради, якщо навіть частину з них втілити у життя, можуть допомогти зекономити на сплаті за газ і щомісячні платіжки вже не так будуть псувати нерви.