Імбир став дуже популярною рослиною, яку вже можна виростити вдома. Як це зробити, поділилися господині, які вже спробували це зробити і отримали гарний результат. Важливо зауважити, що процес вирощування потребує часу і терпіння. Отже, якщо Ви налаштовані з часом отримати чудову і корисну рослину – імбир, у себе на підвіконні, можна скористатися порадами.
Як можна виростити імбир самостійно
Вегетаційний період імбиру триває кілька місяців. В магазині або на ринку потрібно придбати корінь імбиру. Важливо правильно вибрати цей корінь: він повинен бути гладеньким і щільним на дотик, мати живі бруньки для відновлення.
Перед посадкою у грунт, корінь імбиру потрібно розбудити. Для цього корінь потрібно занурити у теплий розчин марганцю. Тримати треба кілька годин. Потім корінь потрібно вийняти і покласти у поліетиленовий пакет, щоб «проклюнулися очки». Це нагадує пророщування картоплі. Коло з’являться очки, корінь імбиру треба розділити на частини. Потрібно слідкувати, щоб на кожній частині була присутня хоч одна розвинена брунька.
Як можна виростити імбир самостійно: підготовка грунту і посадка
Найкращий час для посадки імбиру – весна. Щоб виростити імбир самостійно, потрібно правильно підготувати грунт.
Горщик повинен бути досить широким. На його дно викладається шар гравію і дрібного річкового піску, щоб не було застою вологи. Для імбиру дуже шкодить надмірна волога. Грунт повинен бути поживним і обре проникним для повітря. Можна підготувати необхідну суміш самостійно, а можна придбати у магазині.
Якщо готувати суміш самостійно, то потрібно змішати дві частини листового компосту, одну частину дернової землі і одну частину дрібного річкового піску. Отриману суміш обов’язково знезаразити.
Якщо висаджується частина корені з брунькою, її потрібно присипати деревним вугіллям. Сам корінь потрібно садити не глибше, ніж на 2 см, бруньками догори. Потім потрібно полити корінь, прикрити горщик плівкою або склом.
Як можна виростити імбир самостійно: догляд
Як тільки з’являться паростки, плівку (скло) потрібно зняти. Горщик встановити в тепле і добре освітлене місце. Важливо, щоб не було прямих сонячних променів, тому що імбир любить розсіяне світло.
Дуже важливий момент догляду за рослиною – полив. Імбир не любить сухості, тому полив повинен бути регулярним, як тільки пересихає верхній шар грунт. Важливо не заливати імбир, щоб він не загинув. Дуже добре вологе повітря, тому варто щоденно обприскувати рослину.
Влітку горщик з імберем можна виставити на свіже повітря, але слідкувати, щоб на нього не потрапляло пряме сонце.
Приблизно за півроку, вирослий пагін імбиру почне жовтіти і скидати листя. В цей період потрібно припинити обприскування і зменшити полив. Коли всі листя опадуть, можна викопати кореневище і використовувати за бажанням: у страви або для лікування. Частину кореня варто очистити від землі, загорнути у полотняну серветку і зберігати до наступної посадки.
Свіжий корінь імбиру може зберігатися до 1 місяць у холодильнику на нижній поличці. Сушений і подрібнений – до 4 місяців.