ГоловнаГосподиняФіалки: правила догляду для рясного цвітіння

Фіалки: правила догляду для рясного цвітіння

Багато господинь люблять фіалки з їх різноманітністю кольорів і форм листя. Зазвичай, якщо виконувати правила догляду, фіалка квітує до 10 місяців на рік. Для рясного цвітіння потрібно виконувати прості правила догляду для фіалок, якими поділилися досвідчені флористи. Якщо ви хочете, щоб фіалка радувала рясним цвітінням, то потрібно дотримуватися кількох правил. Всі помилки у догляді позначаються насамперед саме на цвітінні рослини.

Яка потрібна ємність і грунт для фіалок

Горщик для фіалки не повинен бути великим. У великій ємності коренева система занадто розростається, і всі сили рослини йдуть на її підтримку, а не на цвітіння.

Грунт повинен бути універсальним або спеціально призначеним для сенполій. Не варто набирати грунт з відкритих клумб або городів, бо він може бути зараженим шкідниками, а фіалки вкрай чутливі до них. Деякі квіти можуть легко обійтися без дренажу, але тільки не фіалки. Дренаж повинен бути обов’язково.

Фіалки: правила догляду – світло і тепло

Фіалки: правила догляду для рясного цвітіння
Правильне освітлення – запорока рясного цвітіння

Ця рослина любить яскраве світло, але сонячні прямі промені знищать фіалку. Тому для неї ідеальні північні або західні вікна, де сонце буває нечасто. На залитих сонцем підвіконнях можна спробувати виростити фіалку, але тоді на вікна потрібні легкі штори або москітна сітка, яка розсіює світло.

Фіалка теплолюбна, тому, якщо на підвіконні холодно або постійні протяги, їй буде некомфортно. Застереження від флористів: спека теж не кращий мікроклімат для цієї квітки. Ідеальна температура повітря для фіалки +16°С… +21°С.

Правила поливу і підживлення фіалок

Ідеальним варіантом поливу фіалки буде полив через піддон. Якщо наливати воду прямо в горщик, то потрібно лити її тонкою цівкою, не потрапляти на листя і в центр розетки. В іншому випадку – квіти гниють і гинуть. Обприскувати фіалку потрібно обережно, невеликими порціями води і намагаючись не потрапляти на квіти

Добрива флористи радять використовувати не частіше раз на місяць. Перебір засобів підживлення позначається на листі – воно жовтіє і обпадає.

Формування розетки фіалки для рясного цвітіння

Фіалки: правила догляду для рясного цвітіння
Квітуча фіалка – відрада для очей

Щоб розетка з листя була охайною і фіалка добре цвіла, розетку зазвичай формують. Обов’язково видалення відцвілих квіток і зіпсованого листя (не полишаючи корінців), а також так званих пасинків – маленьких сусідніх розеток. Тому що вони глушать цвітіння, квітка сильно розростається.

Красива рівномірна розетка фіалки формується під впливом світла. Тому горщик з фіалкою потрібно періодично повертати до світла різними сторонами. Також, форма розетки фіалки досягається завдяки проріджуванню від зайвих листочків.

Фіалки можуть бути прості, махрові, каймисті, зіркоподібні, гофровані, одноколірні та плямисті – всього налічується більше 1500 видів. А кольорова палітра настільки різноманітна, що захоплює дух. Недарма виставки фіалок підкорюють навіть байдужих до квітів людей.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст