ГоловнаГосподиняЧотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці

Вибирати кімнатні рослини науковці радять не лише за їх красу, але й враховуючи їх корисні властивості. Існують чотири кімнатні рослини, які, на думку флористів, варто обов’язково мати в домівці. І вони пояснили, чому дали таку поради і яких рослин це стосується.

Чотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці: хлорофітум

Чотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці
Корисні властивості хлророфітуму

Ця кімнатна рослина вважається лідером серед домашніх квітів щодо оздоровлення приміщень. Такі рослини корисні для поглинання формальдегіду, що виділяється теплоізоляцією з синтетичних матеріалів у квартирі середнього розміру. А якщо у квіткові горщики покласти активоване вугілля, очисні властивості хлорофітума збільшуються в кілька разів. Цей санітар вбиває також шкідливі бактерії. До речі, не випадково хлорофітум ніколи не уражаються шкідниками.

Чотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці: фікус

Чотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці
Корисні властивості фікусу

Фікус має фітонцидні властивості, очищає повітря від токсинів, тому найкраще місце для нього – кухня або кімнати, вікна яких виходять, наприклад, на завантажену автостраду або промзону. Ідеально підходить для кухні глянцеве листя фікуса ліроподібного: воно затримує велику кількість пилу, але його зручно мити і протирати. Фікус допоможе також зволожити повітря і наситити його киснем.

Рослина віддає перевагу освітленим місцям, але не прямим сонячним променям. Полив – помірний. Восени і взимку нерідко скидає здорове листя через надмірне перезволоження. Тому досвідчені флористи радять взимку не поливати рослину, а тільки обприскувати листя.

Чотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці: герань

Чотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці
Корисні властивості герані

Герань рекомендується тримати в спальні. Корисні сполуки, які виробляє пеларгонія (така наукова назва герані), мають заспокійливу дію, що дуже важливо при стресах і безсонні. Також герань виділяє біологічно активні речовини, що вбивають стафілококи і стрептококи, дезінфікує приміщення і відганяє мух. Тому герань на кухні вона буде цілком доречна. Тим більше, що вона має властивість як би всмоктувати вогкість і чад, очищати і освіжати приміщення із “кислим” запахом.

Рослина невибаглива, легко розмножується. Світлолюбна – найкраще тримати на підвіконні, на сонячній стороні. У теплу пору року вимагає рясного поливу. Практично не вражається хворобами і шкідниками.

Чотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці: алое

Чотири кімнатні рослини, які варто мати в домівці
Корисні властивості алое

Алое, в народі ще називають – столітник, просто необхідна кімнатна рослина для кожної господині. Вночі алое виділяє кисень і поглинає вуглекислий газ, тому йому саме місце в спальні. А ще він знімає наелектризованість у квартирі. Плюс алое – справжня швидка допомога на дому. Промиті листки можна прикласти до місяця, що кровоточить або воно інфіковане. Сік алое допомагає при головних болях і застуді. Також, алое незамінний інгредієнт у багатьох рецептах по домашньому догляду за обличчям.

У міських квартирах потрібні рослини, які очищають повітря від пилу, мікробів і токсичних речовин, збагачують його киснем, насичують корисними ароматами і фітонцидами. І слід знати, що є рослини, які більше користі принесуть на кухні, де, як правило, підвищена вологість, духота і гар. А є такі, які допомагають оздоровити атмосферу в кабінеті – знімають негативний вплив електромагнітного випромінювання від комп’ютера, сканера, телевізора. А є кімнатні квіти, які дуже корисно вирощувати в спальні.

Ви не можете копіювати текст