ГоловнаГосподиняЧим почистити витяжку на кухні без хімії, використовуючи засоби, які є в...

Чим почистити витяжку на кухні без хімії, використовуючи засоби, які є в домі

Витяжка на кухні допомагає знизити в повітрі рівень чадного газу, усунути чад, видалити дим і зайву вологу з приміщення. Крім того, кухонна витяжка допомагає позбутися запаху після приготування їжі. Як і будь-який інструмент, вона потребує періодичної чистки. Якщо ви не любите використовувати хімічні препарати, тоді виникає питання – чим почистити витяжку на кухні без хімії? В цьому допоможуть засоби, які є вдома у кожної господині – миючий засіб для посуду, мило, сода, харчові кислоти, нашатир

Як почистити кухонну витяжку: підготовка витяжки та етапи прибирання

Перед миттям або чищенням будь-який прилад треба правильно підготувати. Це важливо. Щоб не наражати себе на небезпеку та не поламати прилад через необережне поводження з ним.

Кухонна витяжка: підготовка та основні етапи чищення

  • перед початком прибирання слід обов’язково відключити витяжку від електромережі;
  • перед демонтажем поверхонь, якщо ви робите це вперше, треба уважно прочитати інструкцію з експлуатації;
  • знімаються та миються решітка та фільтр. Зняті елементи варто замочити в миючому розчині згідно з інструкцією щодо застосування речовини для чищення. Деякі препарати дозволяють ефективно очищати поверхні без відмочування.
  • проводиться демонтаж витяжної труби, тому що її необхідно прочистити зсередини і зовні;
  • безпосередньо корпус кухонної витяжки не демонтуєтеся, тому його доведеться мити на місці кріплення;
  • при очищенні не можна використовувати багато води, після застосування засобів для чищення слід ретельно промивати і так само ретельно просушувати всі елементи витяжки;
  • необхідно уникати потрапляння води на електричні контакти, слід ретельно видаляти вологу з кріпильних елементів.
  • якщо в кухонній витяжці є жиропоглинаюча прокладка, підчас прибирання її слід замінити.

Чим почистити витяжку на кухні без хімії, використовуючи засоби, які є вдома

Чим почистити витяжку на кухні без хімії, використовуючи засоби, які є вдома

 

Використовуючи те, що є «під рукою» слід звертати увагу, щоб не пошкодити кухонну витяжку та її елементи, наприклад, не подряпати сильним абразивом тощо

Миючий засіб для посуду

Звичайний засіб для миття посуду може чудово допомогти позбутися жиру на кухонній витяжці. Виконавши всі кроки по підготовці, які вказано вище, слід нанести миючий засіб на елементи витяжки, потерти в сильно брудних місцях, а потім змити. Як бачимо, дуже схоже на миття посуду. Не забуваємо добре висушити елементи витяжки.

Мило

Звичайне господарське мило також може добре впоратися з відмиванням жиру з кухонної витяжки. Для того, щоб відмити витяжку над газовою плитою від жиру, треба зробити мильний розчин, за допомогою якого можна промити зовнішні, внутрішні елементи пристроїв. Прибрати жир з решітки за допомогою мила можна замочивши її на півтори-дві години в мильному розчині.

Харчова сода допоможе почистити витяжку на кухні

Якщо в кухонній витяжці використовується не змінний, а постійний фільтр, щоб позбутися жиру на допомогу прийде звичайна харчова сода. Для чищення потрібно зробити розчин, який налити в каструлю, покласти туди фільтр-решітку, та поставити на вогонь і «виварювати» близько півгодини. Найбільш забруднені місця після кип’ятіння треба потерти губкою або серветкою для посуду. Потім, після миття в содовому розчині, фільтр-решітку треба ретельно промити та висушити.

Нашатирний спирт

Якщо харчова сода не допомогла, можна скористатися нашатирем. Готується водний розчин нашатирного спирту у пропорції 7 до 1 (7 частин води та 1 частину спирту). У готовий розчин мокаємо губку або серветку і таким чином наносимо цей нашатирний розчин на решітку та інші частини витяжки. Розчин на елементах витяжки на кухні слід залишити на півтори-дві години, після чого добре промити проточною водою і потім витерти все насухо.

Харчова кислота

Оцет і лимонна кислота добре справляються з брудом, розщеплюючи жир. Тільки при використанні саме цих засобів варто пам’ятати, що емаль може бути чутлива до кислого середовища. А ось метал решітки гарно реагує на ці речовини, оскільки позбавляється жиру і набуває блиску. Кислоти наносять на металеві поверхні та залишають для реакції на півгодини з подальшим видаленням шматочків жиру за допомогою щіток та проточної води.

Корисні поради для легкого та якісного прибирання та догляду за речами

Як почистити рукавички, відтерти фломастер й інші побутові поради для господинь

Чим і як відмити решітку на газовій плиті

Як мити тефлонову сковорідку, чистити посуд з антипригарним покриттям

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст