Один з важливих днів Страсної седмиці підготовки до Великодня, коли треба прибирати і вимивати весь бруд як з душі, так і з домівки. Мова йде про Чистий четвер і є народні прикмети, як прибирати, щоб очистити душу, тіло і домівку, щоб підготуватися зустрічати Великдень. Народні прикмети також вказують, що варто робити, а що не слід
Чистий четвер: прикмети, як прибирати домівку до Великодня
З давніх часів в період Страсної седмиці в один з днів прийнято гарно прибирати свою домівку, присадибну ділянку. Важливо знати, як це робити, про що розкажуть народні прикмети.
Народні прикмети на Чистий четвер радять перед початком прибиранням спочатку добре помитися. Всі члени родини повинні прийняти душ або ванну, щоб цей день починався з чистого тіла. А вже потім слід переходити до прибирання домівки, а далі – присадибної ділянки, якщо у вас власний будинок.
Така порада базується на біблійській притчі – до Таємної Вечері. Адже тоді, підчас цієї Вечері, Ісус Христос омив ноги своїм учням.
Прибирати потрібно, налаштувавшись зсередини на спокій і прибравши з думок всякий негатив. Це дуже важливо, гарний настрій підчас прибирання в Чистий четвер – це запорука як чистоти в домівці, так і залучення позитиву в родину.
Прикмети вказують, що прибирання на Чистий четвер – обов’язкове. Щоб зустріти Великдень як то личить, потрібно крім прибирання, позбутися всього зайвого. В першу чергу – поганих і заздрісних думок, зайвих і непотрібних речей. Особливо, як наголошують народні прикмети, треба викинути всі поламані чи ушкоджені речі.
Якщо є речі в гарному стані, але з якихось причин вони вам вже не потрібні, їх можна віддати на благодійність, щоб порадувати нужденних. Але обов’язково ці речі повинні бути чистими, без ушкоджень.
Народні прикмети наполягають, що прибирання домівки перед Великоднем в період Страсної седмиці слід саме в Чистий четвер. Це пояснюється тим, що це єдиний більш менш радісний день Страсного тижня. Звичайно, він не позбавлений смутку і переживань.
В житті бувають різні ситуація, і, якщо немає часу провести генеральне прибирання, варто хоча зробити саме необхідне:
- замінити у ванній кімнаті рушники;
- застелити свіжу постіль;
- протерти пил;
- помити вікна;
- викинути сміття;
- вимити підлогу.
Це мінімум того, що потрібно зробити, згідно з прикметами.
Після закінчення прибирання можна окропити будинок святою водою. Це буде найкраще завершення очищення домівки в Чистий четвер. Народні прикмети вказують, що після цього, у вашій домівці запанує мир і злагода, а все погане забудеться.
Чистий четвер: прикмети, що не слід робити, щоб правильно підготуватися зустрічати Великдень
Прийнято вважати, що, якщо зустріти Великдень в захаращеній і брудній домівці, з непомитим тілом, тоді весь час до наступного Великодня може бути повно неприємностей і негараздів.
Погана прикмета, якщо в цей день залишити брудний посуд, не випрати брудні речі. Може здатися, що це дрібниця, але насправді це дуже важливо.
Найкраще до прибирання залучити і членів родини. Звичайно, це повинно проходити у спокої, без галасу і сварок. Краще розподілити хатні обов’язки між усіма, з урахуванням можливостей кожного члена сім’ї та їх уподобаннями. Наприклад, хтось з родини не любить мити посуд, але залюбки може скрізь витерти пил.
Якщо в Чистий четвер прибирати усією родиною з добрими думками і бажанням добра, тоді Великдень по-справжньому стане святом душі.
Ось такі народні прикмети на Чистий четвер. Проте церква не вимагає такого дотримання ритуалів, адже головне – це духовне очищення і духовна підготовка до зустрічі найвеличнішого свята – воскресіння Ісуса – Великодня.
Коли пекти паску, готувати четвергову сіль і красити яйця на Великдень?