ГоловнаАрхівЗелена неділя 2021: коли відзначаємо Трійцю

Зелена неділя 2021: коли відзначаємо Трійцю

Зелена неділя – це народна назва дня, коли відзначаємо Святу Трійцю. Це день ще має назву П’ятидесятниця, тобто цей свято відзначається на 50 день після Великодня. Коли точна дата трійці і коли відзначається зелена неділя у 2021 році?

Зелена неділя 2021: коли відзначаємо Трійцю (П’ятидесятницю)

Як вже зазначалося, Трійця припадає на 50 день від Великодня, тому цей день часто називають – П’ятидесятниця. Знаючи дату Пасхи, ми можемо назвати день, коли в народі святкується Зелена неділя або свято Трійці. Трійця відзначається на 10 день після Вознесіння і на 50 день після Світлої Пасхи.

У 2021 році Трійцю відзначаємо у неділю, 20 червня.

Це свято пов’язане з подіями, які відбулися зі святими апостолами, коли вони перебували в Сіонській світлиці недалеко від Єрусалиму. Їх присутність в цьому місці не була випадковою: перед своїм вознесінням на небеса Ісус Христос наказав своїм учням бути там.

Трійця вважається днем заснування Церкви і християнського вірування, як релігії. Тому що саме з цього дня апостоли почали проповідувати і нести слово Боже всім людям, обертаючи їх у віру в Христа.

В народі день Трійці називають ще – зелена неділя, зелені свята.

Отже, Зелена неділя святкується 20 червня 2021 року.

В цей день прийнято прикрашати церкву і садиби зеленню. Часто використовують квіти, підлогу покривають свіжескошеною травою. На зелену неділю родини збиралися за великим столом, щоб відзначити свято Трійці і поспілкуватися між собою. В народі було прийнято влаштовувати різні гуляння з розвагами.

В Україні існувала давня традиція – на зелену неділю засилали сватів, а весілля потім гуляли на свято Покрова. У 2021 році день Покрова Пресвятої Богородиці випадає на 14 жовтня.

Напередодні П’ятидесятниці, прийнято згадувати померлих близьких і рідних, адже це Троїцька Вселенська поминальна субота, яка припадає на 19 червня 2021 року.

Троїцька Вселенська поминальна субота 19 червня 2021, що можна робити.

Вихідні на Трійцю, Зелену неділю 2021

Згідно трудового законодавства України, святкові дні, до яких відноситься і Трійця, якщо припадають на суботу чи неділю, переносяться на перший робочий день після них. Таким чином українці на трійцю мають родин додатковий вихідний день – 21 червня.

Вихідні на Зелену неділю 2021 – 19, 20 і 21 червня

Вихідні у червні 2021

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст