ГоловнаАрхівДмитрівська поминальна субота 2021: дата, відео молитви і тексти молитов

Дмитрівська поминальна субота 2021: дата, відео молитви і тексти молитов

Батьківські суботи – це дні, коли церква разом з вірянами поминають померлих. Один із таких днів на нас чекає у листопаді – це Дмитрівська поминальна субота 2021, яка являється останнім поминальним днем року. Точна дата кожного року змінюється і визначається за церковним календарем. В цей день можна послухати і подивитися відео молитви і тексти молитов, які надані, допоможуть згадати тих, хто вже не поряд з нами.

Дмитрівська поминальна субота 2021: дата, коли відзначається цей день і традиції батьківської суботи

Як вже зазначалося, точна дата батьківської суботи змінюється, тому що це перехідна дата.

Не забувайте про те, що ця батьківська субота, як і будь-яка інша, переходить дату. Дмитрівська поминальна субота 2021 року відзначається 6 листопада.

В цей день прийнято згадувати близьких людей, які вже покинули цей світ.

Це робиться у п’ятницю на вечірній службі та вранці у суботу.

Вранці прийнято приносити з собою в храм їжу, яку потім роздають бідним, щоб вони згадали всіх, кого з нами немає.

Яку пожертву правильно приносити в церкву в поминальну суботу

Це повинні бути пісні страви: пісня випічка, фрукти чи овочі, сухофрукти, горіхи, хліб тощо. Не можна приносити м’ясо, м’ясні вироби і алкоголь.

6 листопада категорично не можна буде згадувати померлу людину поганими словами. Згадуючи померлу людину, потрібно думати тільки про добрі діла, які вона вчиняла при своєму житті.

В батьківську поминальну суботу люди моляться за своїх близьких, присутні на богослужіннях та божественних літургіях, а потім згадують померлих добрими словами. Це можна робити вдома чи біля могили покійного. Вважається, що в цей день душі небіжчиків спускаються на землю, тому слід дотримуватися всіх традицій і заборон, щоб догодити їм, а не розгнівати.

Молитва про покійних близьких

«Господи, почуй молитви наші про близьких, що покинули цей світ і вирушили у Твоє Царство, де їх чекає вічне життя. Лише в силах Твоїх втішити серця скорботних і відпустити гріхи померлим. Плачемо ми та молимося за душі покійних (імена) з надією на втіху. Не залиш їх, Боже, віч-на-віч з гріхами, а нам допоможи пережити біль втрати. Славимо Твоє ім’я, Батько наш! Так знайдуть померлі вічність поруч з Тобою. Амінь».

Найголовніше, чого потребує померла людина, — щира молитва його близьких. Молитви допоможуть безсмертній душі знайти спокій.

Молитва за всякого покійного

Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного преставльшагося раба Твого, брата нашого (ім’я), як благий і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні, визволи його від вічної муки і вогню геенскаго, і даруй йому причастя і насолоду вічних Твоїх благих, призначених люблять Тебе: аще бо і згрішив, але не відступив від Тебе, і безсумнівною у Отця і Сина і Святого Духа, Бога Тебе в Троїце славімаго, верова, і Одиницю в Трійцю і Трійцю в Єдності православно навіть до останнього свого подиху сповідував. Тим же милостивий того буди, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми яко Щедрий упокій: несть бо людини, іже поживе і не згрішила. Але Ти Єдін єси крім усякого гріха, і правда Твоя правда навіки, і Ти єси Єдін Бог милостей і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва за померлих читається й коли відзначається Дмитрівська батьківська субота 2021 – це 6 листопада

“Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного преставльшагося раба Твого, брата нашого (ім’я), як благий і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні.

Bизволи його від вічної мyки і вогню геенскаго, і даруй йому причастя і насолоду вічних Твоїх благих, призначених для люблячих Тебе: аще бо і згрішив, але не відступив від Тебе, і безсумнівною у Отця і Сина і Святого Духа, Бога Тебе в Троїці славімаго, віруючи, і Одиницю в Трійцю і Трійцю в Єдності православно навіть до останнього свого подиху сповідував.

Тим же милостивий того буди, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми яко Щедрий упoкій: немає бо людини, яка не згрішила. Але Ти Єдин єси крім усякого гріха, і правда Твоя правда навіки, і Ти єси Єдин Бог милостей і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.”

Церква вважає, що померла людина потребує від своїх нащадків – щирої молитви його близьких. Молитви допоможуть безсмертній душі знайти спокій.

Які молитви читають у Батьківські суботи.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст