ГоловнаАрхівБатьківська субота 18 березня та 25 березня 2023 року: що можна і...

Батьківська субота 18 березня та 25 березня 2023 року: що можна і що категорично заборонено робити

Триває Великодній піст 2023. 18 березня та 25 березня буде батьківська субота, коли ми поминаємо наших померлих близьких. Що можна і що категорично заборонено робити в поминальні дні? Як проминати вдома, якщо немає можливості відвідати церкву та кладовище

Батьківська субота на Великодній піст 18 березня та 25 березня 2023 року

Останні дві батьківські суботи, які припадають на період Великоднього посту відзначаються

  • 18 березня – поминальна субота 3ї седмиці (3 батьківська субота третього тижня Великоднього посту).
  • 25 березня – Вселенська батьківська субота 4-го тижня Великого посту (Субота 4-ї седмиці).

Традиційно, напередодні батьківської суботи, в п’ятницю, в храмах правлять панахиди. Зранку, коли настає батьківська субота, проводиться заупокійна божественна літургія, а потім – спільна панахида.

За традицією, віряни готують продукти, які заведено викладати на поминальний стіл в церкві. Це може бути хліб, олія, крупи, цукор.

Прийшовши до церкви слід запалити свічку за упокій та скласти записку, щоб під час служби були згадані імена померлих рідних і за їх душі помолилися.

Після служби, якщо є така можливість, добре відвідати могилу померлої людини. Звичайно, ніяких гульбищ та вживання алкоголю недопустимі.

Як проминати вдома, якщо немає можливості відвідати церкву та кладовище?

Якщо немає можливості відвідати храм, то за покійних близьких та рідних моляться вдома. Зважаючи на те, що ці батьківські суботи припадають на період посту, на стіл краще ставити пісні страви.

Наприклад, можна приготувати кутю з рису чи пшениці з додаванням меду, горіхів та сухофруктів.

Але головне, в колі близьких людей треба помолитися за душу того, хто вже покинув нас. Можна згадати та погомоніти про дорогу серцю людину. Адже вона жива в нашій душі.

Батьківська субота 18 березня та 25 березня 2023 року й інші поминальні дні року, тексти молитов, які читаються в поминальні дні, тропарі

Коли Страсний тиждень (Страсна седмиця) 2023? Дата, коли настають дні найсуворішого посту

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст