Після висівання насіння баклажанів, через 70-80 днів при правильній підготовці, у Вас буде міцна та здорова розсада. Якість розсади баклажанів залежить від термінів висівання, грунту, який використовується, якості насіння і відповідної ємності, в яких будуть рости ваші посіви.

Баклажани на розсаду: поради як готувати грунт для насіння

У відповідних магазинах можна купити одразу готовий грунт для висівання насіння баклажанів. Але можна й приготувати самостійно. Тут важливо витримати пропорції – 1 : 2 : 1. в такій пропорції змішуємо землю з Вашого городу, готовий перегній та пісок (бажано не дрібний). Щоб збагатити цю суміш на корисні речовини, буде корисно додати в суміш суперфосфат (4 ст. ложки) і золу (2 склянки).

Ще один варіант суміші для висівання насіння баклажану: торф, компост, пісок чи перепріла тирса. Співвідношення 3 : 5 : 1. Золу потрібно додавати 1 склянку на відро готової суміші. Кожен компонент перед змішуванням краще прожарити у духовці чи потримати на водяній бані, щоб позбутися можливих паразитів.

Баклажани на розсаду: поради як підготувати насіння до висівання

Насіння обов’язково потрібно підготувати до висівання. Потрібно його знезаразити, як усе насіння для розсади. Найпростіший спосіб – це підготувати розчин марганцю. Розчинити у воді, щоб вона стала рожевого кольору, потім опустіть у розчин насіння баклажанів на 20 хвилин. Після чого його треба витягти та добре промити під проточною водою.

Насіння глазуровані, дражировані, гранульовані обробляти немає необхідності. Вони вже опрацьовані виробником і сіють їх сухими.

Досвідчені городники використовують один секрет для стимулювання проростання паростків з насіння баклажанів. Як вони стверджують, таки спосіб допомагає отримати гарний врожай навіть у погані роки. Для цього потрібно використати сік алое – він являється потужним стимулятором росту.

Спочатку потрібно правильно підготувати сік з листя алое. Для цього Вам потрібно зрізати листя алое, бажано не самі верхні. Потім загорнути в целофан і помістити в холодильник на нижню полицю на шість днів. По закінченні цього часу вичавити сік з листя. Потім його необхідно перемішати з водою 1:1 і потримати в цьому розчині насіння баклажан десь півгодини. І ваше насіння баклажану готове до висівання на розсаду.

Баклажани на розсаду: підготовка ємності для розсади

Ця овочева культура складно переносить пересадку. Баклажани можуть хворіти, довго приживаються і можуть взагалі загинути. Тому краще за все розсаду насіння баклажану одразу висівати в окремі ємності. Можна використати пластикові стаканчики чи таблетки і горщики з торфу. Ємності для розсади треба готувати зазделігдь, враховуючи особливості культури, яка в них буде рости.

Баклажани на розсаду: поради коли і як висівати насіння у сприятливі дні

Сприятливі дні висівання баклажанів на розсаду по місяцях можна дізнатися з посівного календаря овочів на 2020 рік.

Висівати насіння потрібно на глибину 5-10 мм. Потім просто присипати сухим грунтом, трохи ущільнити і скропити з пульверизатора.

Ємності з насінням краще накрити плівкою або склом і виставити в приміщення, де підтримується постійна температура в +28… +30 ° С. Деякі городники радять ставити ємності на батарею, але обов’язково накривши її рушником або складеним в кілька шарів полотном, щоб не було пересихання.

Після сходження розсади ємність потрібно поставити у максимально освітлене місце, бо баклажани люблять світло.

Полив розсади баклажанів проводиться приблизно 1 раз на 5-6 днів, але добре, щоб земля промокла. Поливати краще вранці. Вода для поливу обов’язково повинна бути відстояною і теплою, десь +25 ° С.

Важливо: баклажани не люблять сусідства помідорів, тому розсади цих рослин краще тримати подалі одну від одної.

Баклажани на розсаду: поради коли коли пересаджувати розсаду на город чи в теплицю

Розсаду баклажанів переносити у відкритий грунт можна після того, якщо вже не буде загрози заморозків. Зазвичай в Україні починаються висаджувати розсаду наприкінці травня на початку червня в залежності від кліматичних умов кожного конкретного регіону.

У теплицю, якщо вона прогрілася, розсаду висаджують в кінці квітня — на початку травня. Якщо земля в теплиці ще прохолодна, потрібно перенести висаджування розсади. Або ж, можна прогріти приміщення обігрівачем або пролити землю окропом кілька разів. А потім між грядками покласти акумулюючу тепло чорну плівку.

Деякі городники висаджують розсаду у відкритий грунт вже після десятого травня, вкриваючи її нетканим полотном. Але тут існують ризики поморозити розсаду. Тому важливо слідкувати за погодними умовами на Вашій території. Не забувайте звірятися з Місячним календарем, щоб висаджувати розсаду баклажанів у землю в сприятливі для цього дні.