[the_ad id="53171"]

Родючий грунт для розсади – запорука майбутнього гарного урожаю

Якісний грунт для розсади – важливий фактор для її вирощування. Його оптимальний склад дозволить рослинам отримати всі необхідні компоненти для гарної схожесті та здоров’я. Родючий грунт для розсади можна підготувати самостійно, враховуючи потреби рослини, що висівається на розсаду.

Основу грунту зазвичай складає торф. Для надання йому пухкості додають вермикуліт, перліт, крупнозернистий пісок, тирсу, висівки, лушпиння злакових культур, подрібнений мох сфагнум. Непогано себе зарекомендував і гідрогель, оскільки має здатність утримувати і поступово віддавати воду, рівномірно зволожуючи грунт.

Родючий грунт для розсади баклажану і перцю

Готуємо грунт для цих культур за такими пропорціями. Беремо суміш з дернової землі і перегною (2: 1) або дернової землі, торфу і піску (5: 4: 1). Можна змішати торф і перліт (1: 1) і збагатити грунт для розсади добривами. На 10 л суміші додають 15-20 г аміачної селітри, 20 г сірчанокислого калію, 40 г суперфосфату, 100 г доломітового борошна (або 1,5 л банку деревної золи).

Важливо: ці культури потребують нейтральну кислотність грунту.

Після підготовки грунту, потрібно правильно підготувати насіння перцю для висівання на розсаду.

Розсада баклажанів також потребує виконання певних агротехнічних правил підготовки насіння для розсади.

Плодючий грунт для розсади помідорів

Для розсади томатів добре підходить грунт із суміші дернової землі і перегною (1: 1: 1), на 10 л суміші додайте 5-10 г аміачної селітри, 40-50 г суперфосфату, 15-20 г сірчанокислого калію й 1 стакан деревної золи.

Томат витримує слабокислий грунт – pH 5,5-6,6.

Родючий грунт для розсади капусти

Для цього овочу оптимальний склад родючого грунту: дернова земля, перегній, пісок, торф або тирса (2: 2: 1: 1), 100 г доломітового борошна або крейди, щоб кислотність грунту була близька до нейтральної (pH 6,0-7,0).

Після підготовки грунту, важливо правильно підготувати насіння капусти. Цвітна капуста має деякі нюанси по вирощуванню, на які варто зважати при висіванні розсади.

Родючий грунт для розсади однорічних квітів

Якщо Ви плануєте висаджувати однорічні квіти через розсаду, важливо також потурбуватися про родючість грунту. Для них готуємо суміш з дернової землі, перегною і піску (1: 1: 1) або з дернової (листової) землі і піску (4: 1).

Плодючий грунт буде ідеальним для розсади, якщо він легкий, пухкий, пористий, добре утримує воду. Грунт не повинен бути занадто плодючим, надлишок органіки може спровокувати хвороби і сповільнити зростання сходів. У помірно родючому субстраті добре розвивається коренева система, розсада не переростає, краще переносить пересадку у теплицю чи у відкритий грунт.

Перед висіванням насіння на розсаду, варто заздалегідь визначитися з ємностями, які найкраще підходять для рослини.

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст